Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek

  • 0
  • 11391
Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek
Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek
Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek
Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek

Beykozlu Antrenör Hasan Özbakır'ın çalıştırdığı Furkan, Balkan 3.'sü oldu

Beykozlu Antrenör Hasan Özbakır'ın çalıştırdığı Furkan, Balkan 3.'sü oldu.

Atletizm yarışmalarında, 200 Metre'de 21,82 koşarak Balkan 3.'sü olan Furkan Şen ve antrenörü Hasan Özbakır, Dost Beykoz'a konuştu. Henüz 21 yaşında olan başarılı atlet Furkan Şen, gelecekteki hedefinin Olimpiyat Yarışmaları'na katılmak olduğunu söylerken, antrenörü Hasan Özbakır da Beykoz'dan şampiyon atletler çıkarabilmek için bir ekip kurduklarını anlattı. İlçedeki sosyo-kültür çalışmalarından ve spordan sorumlu Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise yine Dost Beykoz'a özel açıklama yaparak, "Gelecekte, Türkiye'deki atletizm sporunun pek çok branşında şampiyon olmuş gençler Beykoz'da yetişecek. Beykoz Belediyesi olarak Avrupa'da da şampiyonluklar hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Dost Beykoz, henüz 21 yaşında iken Beykoz Belediyesi adına yarışmalara katılan ve 200 metrede 21.82'lik derecesiyle de Balkan Şampiyonu olan Furkan Şen ile bir röportaj yaptı. Antrenörü Hasan Özbakır'ın da hazır bulunduğu röportaj sırasında Furkan, yaşadıklarını ve hedeflerini anlattı. Aslen Adanalı olan ve Üsküdar'da oturan Furkan Şen, şunları söyledi:

Furkan Şen: “En büyük hayalim: Olimpiyatlara gitmek…”

"En büyük hayalim Olimpiyat Oyunları'nda yer almak... Amatör bir sporcu için Olimpiyatlara katılmak çok önemli... Onun öncesinde de Avrupa Şampiyonası'na katılmak istiyorum. Avrupa'da 200 metre koşunun barajı 20,95 saniye... Ben zaten 21,30 koşabiliyorum. Biraz daha kendimi geliştirerek de önce Avrupa'ya ardından da Olimpiyatlara giderek, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum."

Ailesiyle birlikte yaşayan Furkan Şen, henüz 8 yaşındayken atletizm sporuyla ilgilenmeye başlamış. Beykoz Belediyesi adına yarışarak Balkan 3.'sü olması ise 'yeni' bir başarı değil... Furkan, 14 yaşındayken de 200 metrede 21.70 koşarak şampiyon olmuş. Bundan 2 yıl önce de yine yarışmalara katılarak Balkan Şampiyonu olan Furkan Şen'in salon yarışlarında 60 Metre'de 6,83 saniyelik Türkiye rekoru da bulunuyor. Gözünü daha yükseklere diken Furkan Şen, Beykoz Belediyesi'nin ise 'ilk resmi kulübü' olduğunu söylüyor.

Furkan Şen'in antrenörü Hasan Özbakır da başarıdan dolayı bir hayli mutlu... Furkan dışında daha çok Beykozlu genci şampiyon yapmak için kolları sıvadıklarını söyleyen Hasan Özbakır, şunları anlatıyor:

Hasan Özbakır: “Beykoz’da çok yetenekli çocuklarımız var…”

"Ben doğma büyüme Beykozluyum... Babam Yüksel Özbakır da Beykoz Belediyesi'nden emekli... Şimdi Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'in destekleriyle, bir ekip kuruyoruz. Başkan Yardımcımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu da bizlere her konuda yardımcı oluyor. Bizim Belediye'de kuracağımız ekibimizin başına, A Milli Takım'da yetiştirdiği çok sayıda sporcu olan Erkan Öziz gelecek... Furkan Şen'in yanı sıra Fatih Koca, İbrahim Şan ve Burak Demir de Beykozlu gençlerimize atletizmde şampiyonluklar hedeflemeleri için yardımcı olacak.

Geçtiğimiz Şubat ayında ilçe genelinde bir seçme yaptık. 2006 doğumlu olandan yukarıya doğru pek çok yetenekli Beykozlu gencimizi keşfettik. Ekibimizle birlikte bu gençlerimizi yetiştirecek ve Beykoz Belediyesi adına da turnuvalara katılacağız. Gerçekten de çok yetenekli çocuklarımız var. Mesela, Emirhan Tak adlı bir Beykozlu gencimiz var... Henüz 12 yaşında ama yüksek atlamada Türkiye 2.'si... Uzun atlamada ise Türkiye Şampiyonu... Puanları açısından bakarsak, kendi yaş kategorisinde Türkiye de değil, Dünya 1.'si... Ekibimizle çalışırken, Emirhan gibi çocuklarımızı yetiştirecek ve geleceğin en başarılı atletlerinin Beykoz'dan çıkmasına bir zemin hazırlayacağız."

‘Beykoz Halkı ve Beykoz Esnafı, başarılı sporcuları sahipleniyor…’

Röportajın ardından Dost Beykoz'a özel poz da veren ikili, Beykoz'un esnafına teşekkür etmeden de geçmedi... Özellikle başarılarının duyulması sonrası Beykoz Halkı tarafından sahiplenildiklerini anlatan Antrenör Hasan Özbakırcı, hem mahallelinin hem de Beykoz esnafının, başarılarını ödüllendirdiklerini kaydetti.

Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan bir başka isim de Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu oldu. Hem Furkan'ın Balkan üçüncülüğünün hem de Hasan Özbakır Hoca'nın antrenörlüğünün takdir edilesi olduğunu kaydeden Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi'nin atletizme yönelik çalışmaları hakkında bilgi verirken şöyle dedi:

Muharrem Kaşıtoğlu: “Biz, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzakta durmasını arzuluyoruz. Bizim için en büyük şampiyonluk budur!”

"Atletizm, tüm sporların temelini oluşturan bir spor dalı... Beykoz'un bu anlamda çok büyük potansiyel olduğunu düşünüyorduk. Bu amaçla çıktığımız yolda, kısa sürede bunun doğru olduğunu tespit etmek imkânı bulduk. Bölgemizdeki okullarda ise milli hocalarımızla yaptığımız seçmelerde, pek çok yetenekli çocuğumuzu tespit ettik. Bir süredir hocalar nezaretinde atletizm çalışmaları, çeşitli branşlarda devam ediyor. İlçede futbolla ilgili pek çok spor kulübünün bulunduğunu biliyoruz ancak diğer branşlara ilgi gösteren çocuklarımızın spor yapacağı çok fazla kurum olmadığından bunun eksikliğini çekiyorduk Bu açıdan baktığımızda da Beykoz Belediyesi, ilçedeki büyük bir boşluğu dolduran ve çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren bir kurum olarak dikkat çekiyor.

Futbol dışında spor yapmalarına imkân verdiğimiz yaklaşık 600 çocuğun hepsinden de şampiyonluklar beklemiyoruz elbette... Buradaki en büyük şampiyonluk, çocuklarımızın spor vasıtasıyla kötü alışkanlıklardan uzakta durmasıdır. Bizim için en büyük şampiyonluk budur! Beykoz Belediyesi Spor Kulübümüz'ün 10'un üzerindeki branşta ve etkin olarak faaliyetlerini sürdürmesinin en önemli nedeni, kuşkusuz Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'in spora bakışındaki üst düzey pozitif yaklaşımdır. Kendisine de Beykoz Halkı ve sporcularımızın aileleri adına teşekkür ediyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi web sitesi yenilendi
Önceki Beykoz Belediyesi web sitesi yenilendi
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz