Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler

  • 0
  • 11731
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler
Şampiyona da Beykoz’u temsil edecekler

Taibox, Taekwando, Maitai ve vücut geliştirme alanlarında çalışmalarını sürdüren üç arkadaş, 1983 yılından bu zamana kadar sporla iç içe yaşıyorlar.

Bahattin YücelMustafa Zurnacı ve Yalçın Altun’un birlikte öğrencilerine eğitim verdiği spor salonunda haftanın yedi günü antrenman yapılıyor. 30 tane Taekwando sporcusunun bulunduğu salonda, Avrupa Şampiyonası gibi ulusal çapta düzenlenen etkinliklere sporcular yetiştiriliyor. Yaptıkları çalışmalarla kendilerini ve Beykoz’u dünyaya tanıtmayı amaçlayanBeykoz Fitness Spor Kulübü hocaları; katılacakları Türkiye Şampiyonası’na ‘çok az bir zamanlarının kaldığını ve gece gündüz çalıştıklarını’ ifade etti. 

Hedefleriniz nelerdir? 

Her yıl milli takıma 4-5 öğrenci yetiştiriyoruz. TaekwandoKarate branşlarının ardındanGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu sene yapılan çalışmalarla geçerli not alan Kafes Dövüşü’de eğitim verdiğimiz alanlar arasına girdi. 200’e yakın vücut geliştirme alanında sporcularımız var. Yakın tarihte ise Taekwando Türkiye Şampiyonası’na katılmak için Alanya’ya gideceğiz. 

Her hangi bir maddi destek alıyor musunuz? 

Şu ana kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ınTaekwandoculara verdiği kıyafetler dışında bir yardım almadık.1998 yılında Soğuksu Mahallesi’nde bir salon açmıştık. Alanımızın çalışmalara müsait olmaması nedeniyle 2009 yılında orayı kapatıp Paşabahçe’ye geldik. 2010 yılından bu zamana kadar spor yapmak isteyen vatandaşlarımıza burada hizmet veriyoruz. Beykoz’da 24 tane bu alanda çalışma yapan spor salonu var. Müsabakalara bizim kadar sporcu yetiştiremiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre şu anda herkes kulüpleşmek zorunda. 

Taekwando, Taibox ve Maitai dışında her hangi bir spor yapıyor musunuz? 

İmkan yetersizliğinden dolayı ve her hangi bir destek göremediğimiz için bunlar dışında kispor dallarına yönelemiyoruz. Alanımız da diğerleri için yeterli değil zaten. Branşlarımız da oldukça kalabalığız. 20 kişi de şu anda kafes dövüşü için bekliyor. Fakat biz onları bekletiyoruz. Çünkü kafes dövüşü için henüz bir federasyon kurulmadı. Nasıl bir zamanlar gündemde K-1 varsa kafes dövüşü de kısa dönemde fazlasıyla ilgi görecektir. Bu ayın 25’inde kafes dövüşü için antrenörlük belgemizi alacağız. Belgemizi aldıktan iki hafta sonra iseİstanbul Şampiyonası var. Orada da ringe çıkacağız. 

43 yaşında ki antrenörler Bahattin Yücel ve Mustafa Zurnacı, yardım talep ettikleri halde Büyükşehir Belediyesi dışında hiçbir yerden yardım görememekten oldukça şikayetçi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de bu konuyu birkaç sefer aktardıklarını ifade eden Yücel,Beykoz’da spor denildiği zaman akıllara sadece ‘futbol’ gelmesinden oldukça rahatsız olduğunu kaydetti. 

Kulübü açmakta ki amacınız neydi? 

Ben burayı açarken sadece ülkeme prestij kazandıracak insanlar yetiştirmek amacıyla açtım.Beykoz dışarıdan bakıldığı zaman küçük bir yer olarak görünebilir ama Beykoz’u, Avrupa’da duyurmak o kadar da zor değil. Açarken kimseden de bir yardım beklemedim. Dünya Şampiyonu yetiştirdik Ali Emre. Avrupa Şampiyonası’nda yine bizim yetiştirdiğimiz isimlerden bir tanesi olan Volkan Altunbaş, müsabakalarda Avrupa 2. si oldu. Yine İspanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Murat Belen, Dünya Şampiyonu oldu. Bizler için gurur verici şeyler tabi. 

Siyasi kişi ve kurumlarla hiçbir alakasının olmadığını ve her zaman spor adına elinden gelen çalışmayı yapacağını söyleyen Bahattin Yücel, sözlerini şöyle tamamladı: 

Şu salonun kapısından içeriye girerken herkes siyasi düşüncesini dışarıda bırakır. Çünkü burada siyasetin işi yok. Buraya insanlar fiziksel açıdan kendilerini geliştirmeye geliyorlar. Ter akıtıyorlar, yoruluyorlar. Sesimizi duyan herkesi de spor yapmaya salonumuza bekliyoruz” 

Özel Röportaj / Mustafa Emanet

Beykozlu karatecilerden altın madalya!
Önceki Beykozlu karatecilerden altın madalya!
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz