Şampiyon olunca Milli Takım’a seçildi

  • 0
  • 5607
Şampiyon olunca Milli Takım’a seçildi
Şampiyon olunca Milli Takım’a seçildi
Şampiyon olunca Milli Takım’a seçildi
Şampiyon olunca Milli Takım’a seçildi

Beykoz Belediyespor Sporcularından Berranur Çiftçi büyük bir başarıya imza atarak Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında mücadele ettiği +59 Kiloda Şampiyon oldu.

Başarılı sporcumuz Romanya'da gerçekleşecek şampiyonada kilosunda Türk Milli Takımında yer alamaya da hak kazandı.

Beykoz Belediyspor Kulübünde sporculuk yaşantısına başlayan Berranur Çiftçi, Antrenörü Osman Günaçtı'nın kendisinin üzerindeki büyük emeğini ve beklentisini boşa çıkarmayarak büyük bir başarı yakalamış oldu.

Marmaris ilçesinde gerçekleşen Türkiye Şampiyonası kapsamında ilk müsabakasını Manisa Temsilcisi ile yapan Şampiyon Sporcumuz çok rahat bir karşılaşmanın ardından 10-0 galip ayrıldı. İkinci maçında Malatya temsilcisi olan rakibi karşısında müthiş bir şova imza atan Berranur Çiftçi mücadeleden 19-0 gibi açık farklı bir skor ile galip ayrıldı. Üçüncü maçı için Kocaeli Şampiyonu ile müsabakaya çıkan Çiftçi, bu maçtan da 4-0'lık skorla galip ayrıldıktan sonra dördüncü maçını Adana Temsilcisi ile yaptı. Berranur bu mücadelede karşısında dişli bir rakip buldu. Hocası Osman Günaçtı'nın oyuna müdahale etmesi ile taktiksel anlamda değişikliğe giden sporcumuz bu zorlu etabı da 6-4 galibiyetle kapatmasını bildi.

Berranur Çiftçi bu maçın yorgunluğunu fazlası ile hissetse de bir sonraki etapta Antalya temsilcisini 17-10, ardından Gaziantep Şampiyonunu 12-0 ile geçip final maçı oynamaya hak kazandı. Finaldeki rakibini yakından tanıyan Hocasının verdiği taktikleri harfiyen tatamide uygulayan Berranur Çiftçi 8-4'lük galibiyetin ardından Türkiye Şampiyonluğunu ilan etti. Bu başarısını Hocası ve aiilesi ile birlikte doyasıya kutlayan Berranur Çiftçi sevinç göz yaşlarına hakim olamadı.

Berranur Çiftçi ile gelen Türkiye Şampiyonluğunun ardından görüşlerini açıklayan Antrenörü Osman Günaçtı, "Buraya gelmeden önce rakiplerimizi hemen, hemen biliyorduk, ancak bilmediğimiz rakiplerden bir sürpriz gelmesine imkan tanımadık. Özellikle iki maçta yaptığım müdahaleler ile maçı çevirmesini bildik. Ben her zaman Berranuur'un Türkiye'de mücadele edeceği kilolarda hep üst seviyelerde bir isim olacağını, Milli Takımlarda yer alacağını söylemiştim. Şimdi bunun haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu'na Hentbol'da yaşanan şampiyonluğun ardından bir armağan da bizden geldi." diye konuştu.

Berranur Çiftçi Türkiye Şampiyonu olmasının ardından yaptığı açıklamada, öncelikle kendisini yetiştiren, her zaman daha başarılı bir sporcu olacağını söyleyen, bu yönde teşvik eden Hocası Osman Günançtı'ya ardından her zaman ardından desteklerini hissettiği anne, babasına teşekkür ederken, "Bu başarı kolay gelmedi... Çok fedakârlık yaptım... Kulübüme büyük bir başarı kazandırdığım için sevinç içindeyim. İnşallah Milli Takımda da aynı başarıları tekrarlayacağım " dedi.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu yayınladığı mesaj ile Berranur Çiftçi'nin şampiyonluğunu kutladı. Başkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı "Bünyemizdeki en başarılı sporculardan biri hatta ilki konumunda olan Tekvandocumuz Berranur Çiftçi bu başarının mesajını 2016 yılında girdiği tüm şampiyonalarda fazlası ile vermişti. Beykoz'dan bir Milli Sporcu daha çıkardığımız için mutluyuz. Bu sevinci bizlere yaşatan Berranur Çiftçi ve değerli antrenörü Osman Günaçtı'yı kutluyorum."

Spor Servisi

Çubukluspor U16’dan dramatik veda: 3-2
Önceki Çubukluspor U16’dan dramatik veda: 3-2
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz