Spor

Şampiyon Hentbolcular Kupayı Başkan’a Hediye Etti

Şampiyon Hentbolcular Kupayı Başkan’a Hediye Etti
03.04.2015 12:38
| | |
3470

THF Erkekler 1. Ligi’ne çıkan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı şampiyonluğun ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek kupayı kendisine hediye etti.

Beykoz spor tarihinde ilk kez bu sezon kurulan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı 1. lige yükselerek kısa sürede elde ettiği başarıyla ilçede hem gurur hem de sevinç yaşattı. Takım antrenörleri Akın Yenigün ve İsmail Tarakçı eşliğinde Başkan Çelikbilek’i ziyaret eden sporcular sevinçlerini Başkan Yücel Çelikbilek’le paylaştı. Ziyarette Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve belediye başkan yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da hazır bulundu. 

1. Lige namağlup çıkarak şampiyonluğa ulaşan hentbol takımını başarıları dolayısıyla kutlayan Başkan Çelikbilek,  ilçede farklı spor dallarını destekleyerek gençleri teşvik etmeyi amaçladıklarını, yeni saha ve tesislerin tüm spor branşlarına uygun şekilde hazırlandığını, her yıl spora artan değerde önem vererek gençlerin spor olanaklarını artırdıklarını söyledi.

İlçeye kazandırdıkları başarıyla hentbolcularla gurur duyduğunu ifade eden, Başkan Çelikbilek  Beykoz’un adını duyuracak ve gençlere örnek olacak  yeni şampiyonluklar beklediğini sözlerine ekledi.  

Ziyarette kulübün faaliyetleri hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, tüm dünyada çok yaygın bir takım oyunu olan hentbolun ilçemizde de gençlerin ilgisini çektiğini, bu amaçla takımı kurarken deneyimli antrenör ve sporcularla yola çıktıklarını, henüz çok yeni bir takım olmalarına karşın kısa sürede başarıyla ulaştıklarını belirtti. 

23-26 Nisan Spor Okulları Şenliği

Avrupa’da ilgi gören 2. spor dalı olan hentbolu ülkemizde yaygınlaştırmayı istedikleri söyleyen Kaşıtoğlu kulüp olarak alt yapı çalışmalarına ayrı bir önem verdiklerini ilçedeki 8 okulda tarama ve seçmeler yaparak 230 yetenekli öğrenciyi kulüp bünyesine kazandırdıklarını, kulüp olarak forma ve gerekli tüm malzemeleri dağıttıklarını, servis imkânı sunduklarını ve geleceğin şampiyonlarını şimdiden yetiştirmeye başladıklarını belirtti. Kaşıtoğlu 23-26 Nisan tarihleri arasında spor okulları şenliği düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.  

İlk yılda bölgesel ligden 2. lige ve ardında 1. lige çıkma başarısı gösteren bir takım daha önce olmadığını belirten kulüp antrenörleri Akın Yenigün ve İsmail Tarakçı şimdiki hedeflerinin Hentbol Süper Ligi’ne yükselmek ve Beykoz’da bir Avrupa Kupası maçı oynatmak olduğunu ifade ettiler ve takımın şampiyonluk başarısında katkısı olan Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür ettiler.

Aynı zamanda Plaj Milli Takım antrenörü olan Akın Yenigün ve İsmail Tarakçı gelecek planları içinde plaj Hentbol Milli Takımı'nı Riva’da yapılacak bir turnuvayla ağırlamak istediklerini belirttiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Hentbol Takımı, Kupa, Yücel Çelikbilek, Muharrem Kaşıtoğlu, Akın Yenigün, İsmail Tarakçı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"