Yazarlar

Salih ŞİŞMAN

|
771

Salih ŞİŞMAN,  İstanbul Beykoz doğumludur. Beykoz İncirköy mahallesinde ikamet etmektedir.

İlköğrenimi ve liseyi Beykoz’da, üniversite eğitimini Ahmet Yesevi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde, Yüksek Lisansını ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel Yönetimler ve Şehircilik bölümünde “Belediyelerde E-Belediyecilik Uygulamaları: Beykoz Belediyesi Örneği” isimli çalışmayla tamamlamıştır. Ayrıca, Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (BÜSAM) tarafından düzenlenen Siyaset ve Devlet Yönetimi Sertifika Programına da katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Vatani görevini ise Van Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığında tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı Alibeyköy Tank Çiftliğinde başlayan Salih ŞİŞMAN, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçiş yapmıştır. Halen bu kurumda görevine devam etmektedir.

Birçok kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak görev almıştır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube üyeliği devam etmekte olup, ayrıca İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliğinin kuruluş aşamasında da yer almıştır. Halen, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Temsilciliğinde ‘Koordinatör’ olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Salih ŞİŞMAN, Sosyal Medya Uzmanlığı, Medya Okuryazarlığı, Akıllı Şehirler, İnsan - Bilgisayar Etkileşimi ve İnsan Kaynakları alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Yazarın Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"