Salih Dede Çavuşbaşı’nda ebediyete uğurlandı

  • Güncelleme: 02.03.2020 13:28
  • Okunma: 17265 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Süleyman Kılıç’ın önceki akşam vefat eden babası Salih Kılıç ebediyete teslim edildi.
Salih Dede Çavuşbaşı’nda ebediyete uğurlandı

2015 yılında düşme sonucu vücudunda kırıklar meydana gelen ve uzun süre yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Salih Kılıç, 94 yaşında hakka yürüdü… Merhum Salih Kılıç için Çavuşbaşı Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı.  

Çavuşbaşı Merkezi’nde kısa süreliğine hayatı durduran cenaze namazı sırasında adeta izdiham yaşandı. CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve yüzlerce vatandaşların katıldığı cenaze namazına AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, AK Partili Meclis üyesi Bayram Çevik ve mahalle muhtarları katıldı.

Süleyman Kılıç ve aile eşrafı öğlen namazı öncesi cami avlusunda taziyeleri kabul ederken, başta Süleyman Kılıç olmak üzere diğer aile fertlerinin de oldukça üzgün olduğu gözlendi.

İmam, övgüyle bahsettiği ve Çavuşbaşı Merkez Camii’nin yapımında ciddi katkıları olduğunu söylediği Salih Kılıç için cemaatten helallik alırken, Salih Dede’nin hali hayatında iyi bir insan ve iyi bir Müslüman olduğuna şahitlik etmelerini istedi.

Cemaatin, Salih Dede’ye şahitlik ve haklarını helal etmelerinin ardından cenaze namazına geçildi. Namaz sırasında Çavuşbaşı Merkez Camii’nin avlusu hınca hınç dolmuştu. Kılınan namazın ardından Salih Dede, evlatları ve diğer sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Kabristana götürülen merhum Salih Kılıç, yine Çiftlik Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında ebediyete teslim edildi.

Haber Merkezi

    

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz