Salih Birinci Başkanlıktan istifa etti...

  • Güncelleme: 10.08.2011 00:11
  • Okunma: 8646 kez
  • Yorum: 0
Halkın Sesi Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılarının istifalarının yankıları sürerken, Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci de görevinden ayrıldığını bildirdi.
Salih Birinci Başkanlıktan istifa etti...

12 Haziran seçimlerine Prof.Dr Numan Kurtulmuş'un Genel Başkanlığında büyük umutlarla giren ancak sandıktan beklenilen sonuçla çıkamayan HAS Parti'de, Genel Merkezde başlayan yeniden yapılanma çalışmaları, İl ve İlçe Teşkilatlarını da yeniliklere götürüyor.

Has Parti Genel Merkezinde ki istifaların ardından bir istifa haberi de Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan geldi. Beykoz siyasetinin sevilen, tecrübeli ismi Salih Birinci'de Beykoz İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Konu ile ilgili Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'e bir açıklama yapan Salih Birinci; teşkilatta yeni yapılanmanın önünü açmak ve yeni isimlerin siyasette yer almalarını sağlamak maksadıyla istifa ettiğini belirtti.

Has Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın diğer ilçeler bazında İstanbul'da en çok oy alan teşkilat olduğunu ifade eden Birinci, il yöneticileri ile de yapmış oldukarı görüşmede kendisine görevine devam etmesi görüşünde olduklarının söylendiğini, ancak kendisinin Beykoz'da tecrübeli liyakatli ve daha genç bir kadronun önünü açmak maksadıyla bu kararı aldığını söyledi.

Yeni ilçe başkanı konusunda çalışmaların devam ettiğini, Beykoz da bu konuda sıkıntılarının olmadığını  ve bu görevi layıkıyla yapacak birbirinden değerli birçok arkadaşlarının olduğunu belirten Salih Birinci, bu konuda kendisinin bir değerlendirme yapmasının uygun  olmayacağını ve ilçe teşkilatlarının en iyi kararı vereceğine inandığını belirtti.

12 Haziran seçimlerine kısa bir zamanda yetişmek zorunda kaldıklarını ve bu sebeple bazı noktalarda oluşan eksikliklerin bundan sonraki süreçte telafi edileceğini söyleyen Birinci, Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile yapmış oldukları görüşmede de, partinin maneviyatçı söylemine uygun, daha genç daha atılımcı bir kadro ile yollarına devam edecekleri görüşünün benimsendiğini ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Has Parti, Salih Birinci

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz