Sahte vekaletle Beykoz'daki arsayı satmaya çalıştı

  • 02.03.2021 11:54
  • Güncelleme: 02.03.2021 11:54
  • Okunma: 9357 kez
  • Yorum: 0
İddiaya göre Avukat Dündar A. Beykoz'daki bir arsayı satmak için yine Beykoz'da bir notere gitti.
Sahte vekaletle Beykoz'daki arsayı satmaya çalıştı

Elindeki İ, A. isimli şahsa ait hazırlanmış bir vekaletnameyle Beykoz'daki daireyi satmaya çalışan İ.A'nın elindeki vekaletin sahte olduğu ortaya çıktı.

Sahte vekaletle satış işlemini başlatan avukat, Beykoz'daki noterin ihbarı sonucu Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Gerçeğe aykırı şekilde hazırlandığı iddia edilen evrak İ.A. adına imzalanmıştı. Avukat Dündar A. ise vekaletin sahte olduğunu bilmediğini ifade ederek, bu sırada gördüğü notere giderek satış işlemini gerçekleştirdiğini kaydetti.

Savcılık, arsayı satın almak için avukatla birlikte noterde bulunan Medine P.'nin ifadesine başvurdu. Medine P., arsayı satın almak istediğini ve olayla ilgisi bulunmadığını söyledi.

Tapu sahibi İ.A., böyle bir vekaletname vermediğini, satıştan haberinin olmadığını kaydetti.

Savcılık, avukat tarafından hazırlandığı iddia edilen vekaletin Seferihisar Noterliğinde onaylanmış gibi gösterildiğini ve vekaletin gerçeğe aykırı olduğunun bilinmesine  rağmen Beykoz'da bir araziyi satmaya çalıştığı gerekçesiyle Adalet Bakanlığı'ndan soruşturma izni istedi.

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü avukatın, vekâletname ve ekteki nüfus cüzdanının da sahteliğini bilerek Beykoz Tapu Müdürlüğünde satış işlemi yapmaya çalıştığı gerekçesiyle soruşturma izni verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sahte, Vekalet, Beykoz Haber