Güncel

Sahte müfettişler Beykoz'da yakayı ele verdi

Sahte müfettişler Beykoz'da yakayı ele verdi
2014.09.08 00:00
| | |
4461

Beykoz'da bir fırında kendilerini Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müfettişi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları öne sürülen 4 kişi yakalandı.

Beykoz'da fırın işleten R.E., kendisini SGK müfettişi olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırılmak istendiğini belirterek polise başvurdu. Fırına gelip kendisini SGK Müfettişi olarak tanıtan kişilerin, "Kaçak işçi çalıştırıyorsun. İşlem yapmama karşılığında 2 bin 500 Euro vereceksin." dediklerini aktaran R.E., şüphelenmesinler diye 500 euro verdiği kişilerle tekrar bulaşacağı bilgisini verdi. 

Soruşturma başlatan polisin yönlendirmesiyle R.E., paranın gerisini almak için telefonla arayan şüphelilere Mecidiköy'de randevu verdi. Buluşma yerinde şüpheliler Burhanettin Y.(40) ile İbrahim M. (50) gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinden sahte SGK müfettişi kartları ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin ardından iki şüpheli adliyeye sevk edildi. Olaya karıştıkları belirlenen iki kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Asayiş, Yankesici, Beykoz, SGK, Müfettiş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"