Yaşam

Sahte kimlik ocak söndürdü

Sahte kimlik ocak söndürdü
2014.08.02 00:00
| | |
11962

Sahte kimlikle adına şirket kurulan ve 1 milyon TL’lik çek kesilen inşaat işçisi Ali Taşkan’ın para cezasına çarptırıldığı yetmezmiş gibi birde cezaevine girme korkusuyla yaşıyor.

Beykoz’dan çıkartılan sahte kimlik Ali Taşkan adlı vatandaşın ocağını söndürdü. 

Sahte kimlik çıkartarak masum insanlar üzerinden şirket kurup, çek düzenleyip her türlü suçu işleyen dolandırıcıların mağduru olan Ali Taşkan (45), olayı çek mağdurlarının kendisini bulmasıyla öğrendiğini söyledi.

Dolandırıcıların Beykoz’dan çıkarttıkları sahte kimlikle kendi adına şirket kurup bir bankadan çek aldığını kaydeden Taşkan, dolandırıcıların 1 milyon TL'ye yakın karşılıksız çek keserek piyasayı dolandırdığını belirtti.

Çeklerin karşılıksız çıkması nedeniyle İstanbul, Kütahya, Adana ve Adapazarı'nda mağdurların kendisi hakkında dava açtığını ifade eden Taşkan, sonuçlanan bazı davalarda 'karşılıksız çek vermek ve nitelikli dolandırıcılık' suçundan para cezasına çarptırıldığını dile getirdi.

Beykoz'dan çıkartılan kimliğin arka yüzündeki bilgilerinde yanlış olduğunu söyleyen Taşkan, “ben hayatımda kimlik kaybetmedim. Nasıl oluyor da bir kimlikle bu kadar dolandırıcılık yapılıyor. Anlamış değilim." diye konuştu.

Cezaevine girme korkusu yaşıyorum

Gerçek suçluların ellerini kollarını sallayarak gezerken, kendisinin mahkemelerde suçsuzluğunu ispat etmeye çalıştığını söyleyen Taşkan, devlet büyüklerinden yardım istedi.

Yirmi yıldır yeşil kart kullandığını ve inşaatlarda günlük yevmiye ile çalışarak geçimini sağladığını dile getiren Taşkan, mahkemelerin peşinde koşacak maddi durumunun olmadığını belirtti.

Hakkında kesinleşmiş para cezalarının bulunduğunu anlatan Taşkan, hapse düşme korkusu yaşadığını vurguladı.

Taşkan, şunları söyledi: "Karşılıksız çekler yüzünden sürekli mahkemelere gidiyorum. Gerçek suçlular ellerini kollarını sallayarak gezip gününü gün ederken, ben suçsuzluğumu ispatlamaya çalışıyorum. Aylıkla çalışan biri değilim. Yiyecek ekmeği bile zor buluyorum. Hakkımda kesinleşmiş para cezaları var. Bunlara ödeyemez, suçsuzluğumu ispatlayamazsam cezaevine gireceğim. Olay nedeniyle psikolojim bozuldu. Bu işin peşinde koşacak maddi durumum yok. Ben kimliğimi ispat ettim, suçsuzum. Eğer cezaevine girersem hakkımı arayacak kimsem yok. Hayal ürünü bir kimlikle vergi daireleri ve bankalar iş yapmış. Devlet büyüklerinden yardım istiyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Şirket, Sahte Kimlik, Ali Taşkan

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"