Sahte İmamlara Dikkat !!!

  • 2014.07.26 00:00
  • Okunma: 9516 kez

A. Raif ÖZTÜRK


...Gel de siyasete bulaşmadan, bu çok önemli konuyu dostlarınla paylaş!...

Siyasetin, neredeyse her yönünden yüce Dinimize zararlar veriliyor.

Şimdi ise maalesef şeytanın bile aklına gelmeyen sinsilikte, pervasızca ve saygısızca yüce dinimize saldırılmaya, tezyif ve istismar edilmeye başlandı.

Kendi ideolojilerine oy toplayabilmek için son zamanlarda “SAHTE İMAM” projeleri üretildiği açıklandı.

  • Bütün bunlara rağmen bizler, böyle konuları dostlarımızla paylaşınca da “..hocam, siz siyasete girmeseniz daha iyi olur!” diye, sözde bize akıl veriliyor.

Aynen, önceki seçim arifelerinde beni ziyaret eden ana muhalefet görevlilerinin, “..hocam, bize oy verin demiyoruz, size şu din adına çıkan falan parti yakışır. Onlara oy verin”tavsiyeleriyle beni yanıltmaya çalışarak, korktukları bütünlüğü parçalamaya çalıştıkları gibi…

 

Bunlara alıştık da ben şu yeni haberi okuyunca, gerçekten hayretler içinde kaldım.

Bu güzide halk “yoğun meşguliyetlerinden dolayı pek okumuyor, araştıramıyor veya nasılsa lâik milli eğitim nedeniyle yüce dinine karşı yabancı bırakıldı” diye mi bu sahte imam projesine cesaret edildi acaba?

  • Acaba bu halkı aptal mı zannediyorlar?

Veya ..“ne kadar yanıltırsak kârdır ve de üstelik, sahte imamlarla İslam Dinini ne kadar gözden düşürsek, o da ayrıca kârdır” hesabı mı yapıyorlar?...

***

Bunların araştırmasını ilgililere ve ferasetli halka bırakarak, medyada çıkan ve kamuoyunda çalkantı yaratan bu ilginç haberi aynen aktarıyorum:

[[[“Terör örgütü KCK'nın, sinsi bir planı daha devreye soktuğu ortaya çıktı.

Haftalık Aksiyon dergisi de planın ayrıntılarını sayfalarına taşıdı.
Bu habere göre, KCK'nın, yetiştirdiği (!) sahte imamlar bölgede görev yapacak. Dindar vatandaşlar arasında fitne çıkarılarak, suikastlara kapı aralanacak ve seçim öncesi hükümete olan güven sarsılacak.

Bu planın asıl sebebi ise sol ve diğer Kürt partilerle oluşturduğu bloka rağmen, BDP'nin bölgede yeteri kadar milletvekili çıkaramayacağı endişesi. KCK'nın seçim yoklamasına göre BDP bölgede ancak 15 milletvekili çıkarabiliyor.
Terör örgütü KCK/PKK'nın 'kaos planının' adım adım işlediği bildiriliyor.

Buna göre, Doğu ve Güneydoğu'da başlayarak ve batıya yayılacak gösteri ve protestolarla sinsi plan etkilendirilecek. BDP'nin başlattığı 'sivil itaatsizlik' eylemi, belirlenen çerçevede devam ettirilecek. Tek hedef, devleti aciz duruma düşürmek ve hükümeti, seçimler öncesinde bölgedeki halk nezdinde kötü göstermek.

  • Bütün bunların altında yatan asıl neden, bölgede sol ve diğer Kürt partilerle oluşturduğu 'demokratik blok'a rağmen BDP'nin yeteri kadar milletvekili çıkaramayacak olması.

Bunun için örgüt, bütün planlarını devreye sokup, bir şekilde seçimlere kadar milletvekili sayısını artırma gayreti içinde. Talimatlar ise İmralı ve Kandil'den veriliyor. Örgüt bu konuda sürekli yeni stratejiler geliştirerek kamuoyu oluşturmak istiyor. Ayrıca daha önce planlanmış olan (suikast, saldırı, intihar, resmî kurumları işgal... v.s.) diğer eylemlerin de sürdürülmesi isteniyor.

'Sivil itaatsizlik', bölgede yeterince ilgi görmedi. Bunun üzerine üç yeni plan daha devreye sokuldu. KCK'nın parti ve yandaşlarından uygulamasını istediği şıkların başında, dindar halk ile AK hükümetin arasını açmak. Bunun için öteden beri hazırlanan sahte imamlar devreye sokularak bir propaganda yürütülecek. Hatta aralarında JİTEM mensupları ve eski itirafçılar bile var.

Bunların çoğu, aynı zamanda suikastçı ve eylemci olarak kullanılıyor. KCK yapılanması içinde tetikçi imamların sayısının 1.000 kadar olduğu tahmin ediliyor.

  • Dine duyarlı(!) bu örgütün bu zamana kadar 50 kadar imamı şehit etmesi de ayrı bir tezat olarak karşımıza çıkıyor...

Terör örgütü KCK'nın imamları, Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) adlı bir platform bünyesinde faaliyet gösterdiği gibi 'Kürdistan İmamlar Birliği' isimli illegal bir yapılanma içinde hareket ediyor. KCK'nın imamlar üzerinden oyunu özellikle son üç yıldır örgütlenerek devam ediyor. Planın ikinci aşamasında ise terörist cenazeleri üzerinden 'şehit' kavramı işletilip halk bu yönde tahrik edilecek. Son aşamada da KCK mensupları BDP için farklı illerde sözde seçim çalışması yapacak. Ağrı'da deşifre olan bir KCK mensubunun Batman'a gönderilerek burada faaliyet yürütmesi isteniyor.” Haşim Söylemez/ İstanbul. ]]]

***

Bu ilginç haberden sonra, benim herhangi bir ilâve yapmama gerek var mı?…

Sadece:

28 Şubat projesi olarak ürettikleri Ali Kalkancı gibi birkaç sahte şeyhlerle, birçok mâsum halkımızı inandırdıklarını, yanılttıklarını ve Fadime Şahin için ağlayarak, Şeyhlere küfrettiklerine çok şahit olduk. Bu olay deşifre edildikten sonra ise iş işten çoktâan geçmişti. Onlar hedeflerine ulaşmışlardı. Bu kez de nice saf insanlarımız bu aldatmacanın tuzağına düşebilir diye endişelerimiz var, diyebilirim... Bir de:

  • Her birimizin bu konularda da, araştırıcı, bilinçli ve uyanık olmamız gerektiğinin altını iki kere çizmek gerektiğini söyleyebilirim.

Vesselâm…

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz, Beykoz, Raif Öztürk

Yazarın Yazıları