Sahte evrak şebekesi Beykoz Adliyesi'nde

  • 21.03.2018 13:37
  • Güncelleme: 21.03.2018 13:37
  • Okunma: 7867 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da bir otoparkta duran lüks araçların hacizlerini sahte evraklarla kaldıran şüpheliler adliyeye sevk edildi.
Sahte evrak şebekesi Beykoz Adliyesi'nde

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 14 Mart'ta İstanbul merkezli 16 ilde rehinli ve hacizli araçların sahte belgelerle satışını yapan kişilere yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına aldığı şüphelilerden 30'u adliyeye sevk edildi. 

24 KİŞİ SERBEST, 30 ADLİYEYE SEVK

Şüpheliler hakkında emniyette, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'Resmi belgede sahtecilik', 'Mühürde sahtecilik' ve 'Kamu kurum ve kuruluş dolandırıcılığı' suçlarından işlem yapıldığı öğrenildi. Gözaltına alınan 54 kişiden 24'ü savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere emniyetten serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 30'u Beykoz Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri devam ediyor.

SAHTE EVRAKLARLA 3 MİLYON LİRALIK HAKSIZ KAZANÇ 

Polis ekipleri, şüphelilerin Beykoz'da aralarında çok sayıda lüks aracın da bulunduğu bir otoparkta hacizli 25 aracın 19'unu vergi dairelerinin düzenlediği açık arttırmayı kazanmış gibi göstererek sahte evraklarla hacizlerini kaldırıp sattıklarını bu yöntemle yaklaşık 3 milyon lira haksız kazanç elde ettiklerini belirlemişti.

Haber Merkezi