Kültür

Şahmelik Obası Beykoz’da buluştu

Şahmelik Obası Beykoz’da buluştu
2014.07.27 00:00
| | |
6980

Beykoz Karlıtepe'de faaliyet gösteren Trabzon İli Beşikdüzü İlçesi Şahmelik Köyü Derneği, Beykoz Kaymakdonduran Mesire üyeleri ile buluştu.

Havaların ısınmasıyla birlikte oldukça yoğun bir pazar günü geçiren Beykoz'da neredeyse tüm piknik alanları doluydu. Beykoz içinden ve dışından birçok derneğin mesire alanlarına akın ettiği ve özellikle sahil yolunda ve dönüş saatinde Kavacık mevkiinde yoğunluğun yaşandığı Beykoz da, yaza merhaba diyen derneklerden biride Trabzon Beşikdüzü İlçesi Şahmelik Köyü derneği oldu.

Beykoz'un tarihi mesire alanlarından Kaymakdonduran da buluşan Şahmelik köylüler, yöresel sanatçıların çaldığı kemençe ve horonlarla doyasıya bir gün geçirdiler.

Dernek Başkanı Fazlı Akdemir ve yönetim kurulu üyeleri Dost Beykoz objektifine poz verirken, Şahmelik köyünün her yıl bu tür faaliyetlerle bir araya geldiğini, üyelerini böyle güzel bir günde güzel bir mekânda buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, birlik ve beraberliğin çok anlam ifade ettiği bu günlerde üyelere yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini ifade ettiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Fazlı Akdemir, Kaymakdonduran, Şahmelik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"