Sahipsiz Beykoz'da hayat yine durdu

  • 2014.08.18 00:00
  • Güncelleme: 27.06.2013 00:11
  • Okunma: 9211 kez
  • Yorum: 0
Marmara Üniversitesi mezuniyet törenini Anadoluhisarı Spor Akademisi'nde yapınca Beykoz'da trafik felç oldu. Beykozlular saatlerce yollarda mahsur kaldı.
Sahipsiz Beykoz'da hayat yine durdu

Marmara Üniversitesi mezuniyet balosunu yineAnadoluhisarı'ndaki Spor Akademisi'nde yaptı ve yine Beykoz'da hayat durdu. Kavacıkkavşağındaki trafik arap saçına dönerken, toplu taşıma araçlarında bunalan vatandaşlar inip yürümek zorunda kaldı. Binlerce araç Kavacık-Yenimahalle-Çubuklu üçgeninde sıkışıp kalırken, Kavacık dışındaki hiçbir noktada tek bir trafik polisinin bile olmaması vatandaşı isyan ettirdi. Minibüs şoförleri Dost Beykoz'un telefonlarını kilitlerken, "Gelin kardeşim, görün ne haldeyiz! Saatlerdir Kavacık'a ulaşamadık. Burada her yer araç kaynıyor. En azından bir tane trafik polisi görevlendirselerdi" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Trafik çilesinin araç sahiplerini çileden çıkardığı günde, toplu taşıma seferlerini gerçekleştiren otobüsler de gecikmeli olarak duraklara geldi. İETT durakları yolcuyla dolup taşarken, otobüsler kimi zaman kalabalık yolcu nedeniyle duraklarda duramadı. Büyük bir kargaşanın yaşandığı Beykoz'da vatandaşlar çareyi yürümekte buldu.

Anadoluhisarı'ndaki trafik saat 23.00'e kadar devam etti. Dost Beykoz'un daha önce duyurduğu ve mühürlenen Marmara Üniversitesi Otoparkı'nın ise açık olduğu ve duvarlarında Marmara Üniversitesi tarafından ilanlarla araçların yönlendirildiği gözlendi. Buna karşın yüzlerce araç sahibinin kaldırımlara ve göbek diye tabir edilen dönemeçlere araçlarını terk edip mezuniyet törenine geldiği gözlemlendi. Herhangi bir trafik memuruna rastlanılmayan Anadoluhisarı'nda akşam saat 20.00-21.00 saatleri arası trafik Beykoz veÇengelköy istikametlerinde durma noktasına geldi. Sinirlerin iyiden iyiye gerildiği bölgede küçük çapta tartışmalar yaşansa da genel olarak büyük bir olay yaşanmadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Marmara Üniversitesi, Beykoz, Trafik

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz