Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar

  • 0
  • 9683
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar
Sağlık turizmini Beykoz'a getiriyorlar

Jolly Tur'un Beykoz'daki ilk resmi yetkili bayisi ve ACCE İnşaat'ın Sahiplerinden Hüseyin Baltacı, Dost Beykoz'a özel açıklamalar yaptı.

Jolly Tur'un Beykoz'daki ilk resmi yetkili bayisi ve ACCE İnşaat'ın Sahiplerinden Hüseyin Baltacı, Dost Beykoz'a özel açıklamalar yaptı.

Sinan Vardar tarafından 1987 yılında kurulan tur operatörü şirketinin Beykoz'daki ilk resmi yetkili bayisinin sahibi Hüseyin Baltacı, ilçede giderek ivme kazanan turizm sektörüne dair planlarını Dost Beykoz'a anlattı.

Acarkent Mahallesi içerisinde bulunan ofisinde aynı zamanda ACCE İnşaat adlı firmasıyla inşaat, hafriyat ve emlak işleriyle de uğraşan Baltacı, sağlık alanındaki turizmi Beykoz'a taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Ortağı Ali Dilber ile birlikte yurt içi ve yurt dışında çeşitli temaslarda bulunduklarını kaydeden Hüseyin Baltacı, "Gelecekte Beykoz, turizm konusunda çok önemli bir ilçe haline gelecek. Bizler gerek inanç turizminde gerek doğa turizminde önemli bir potansiyele sahibiz. Şimdi bu varlıklarımıza bir de sağlık turizmini eklemeyi planlıyoruz. Özellikle saç ekimi ve cilt bakım alanlarında ciddi bir talep var. Biz bu talebi yatırımlarımızla birlikte Beykoz'da ağırlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

‘Rusya krizi sonrası turizm işletmecileri yerli turiste yönelmiş…’

Beykoz'un değişen ve dönüşen yüzünü Dost Beykoz'a değerlendiren Turizmci Hüseyin Baltacı, çok önemli bilgiler verdi. Özellikle Rusya ile yaşanan krizin ardından, ülkeye gelen Rus turist sayısının yüzde 90'lara varan oranda azaldığına dikkat çeken Baltacı, bu durumun ise yerli turiste avantajlar sağladığından bahsetti. Kayıplarını iç turizm ile minimuma indirmek isteyen firmaların, tatil ücretlerinde indirime gittiğini anlatan Hüseyin Baltacı, yaza dair 'erken rezervasyon' kampanyalarının da 28 Mart 2016 tarihine kadar uzatıldığını vurguladı. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar turizm sektöründeki indirimlerin yüzde 50'lere kadar ulaştığını hatırlatan Baltacı, Beykoz'da yaşayan 'yerli turistlere' dair de çarpıcı bilgiler verdi.

ACCE İnşaat Sahiplerinden Hüseyin Baltacı, şunları söyledi:

Hüseyin Baltacı: “Beykozlular, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Duabi ve Beyrut’u tercih ediyor”

"Acarkent, Göksu ve Kavacık gibi mahallelerde yaşayanlar, tatillerinde genel olarak yurt dışını tercih ediyorlar. Tabi ki, birçoğunun yazlıkları olduğu için ülke içinde de yer değiştirebiliyorlar. Kış aylarında ise özellikle Acarkent'te yaşayanlar, tatilleri verimli bir şekilde değerlendiriyorlar. Küçük bir tatil arası bile ailecek değerlendirilebiliyor. Acarkent'i düşündüğümüzde yılda 2 kez tatile gittiklerini ve yarısından çoğunun ilk olarak yurtdışını tercih ettiğini söylemek mümkün...

Yurt dışında tatil yapmak isteyen Beykozlular genel olarak Avrupa ülkelerini tercih ediyorlar. Son yıllarda Dubai ve Beyrut için de talep olduğunu gözlemliyoruz. Yine Japonya gibi Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde tatil yapmak isteyen Beykozlular da var."

‘Şirket çalışanlarını Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi’nde belirlemişler…’

Beykoz'da Jolly Tur'un ilk resmi yetkilisi olduklarını anlatan Hüseyin Baltacı, ilçeye âşık bir işletmeci... Firmasındaki çalışanlarını Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi'nde belirlediklerini söyleyen Hüseyin Baltacı, ilçeye katma değer sağlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ediyor. Özellikle teknolojinin büyük bir ilerleme kaydettiğine de değinen Turizmci Hüseyin Baltacı, Beykozlu gençlere bu konuda kendilerini geliştirmeye davet ediyor. İlçedeki turizme dair yapılanları da dikkatlice takip ettiğini anlatan Baltacı, Kaymakamlık ve Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen işlerin, ilçeye önemli bir vizyon kazandırdığını söylüyor.

Öte yandan inşaat, Ali Dilber ile Hüseyin Baltacı'nın sahibi olduğu hafriyat ve emlak işlerinin gerçekleştirildiği ACCE İnşaat ile Jolly Tur acenteliği, Acarkent'teki şu adreste hizmet veriyor:

Acarlar Mah. Acarkent Sitesi 9.Cadde İdari Hizmetler Binası No:3

Telefon 485 35 04 - 485 35 05

Beykozlu Profesör, AB Zirvesini Habertürk'e değerlendirdi
Önceki Beykozlu Profesör, AB Zirvesini Habertürk'e değerlendirdi
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz