Sağlık

Beykoz Belediyesi'nin sağlık otobüsü 10 bin 350 kişiye ulaştı

2014.09.04 00:00
| | |
4403

Beykoz Belediyesi’nin modern cihazlarla donattığı Gezici Sağlık Otobüsü nisan ayından bu yana 10 bin 357 kişiye koruyucu sağlık hizmeti götürdü.

Beykoz genelinde koruyucu hekimlik hizmetlerini yaygınlaştırmak kolay ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmak üzere koruyucu sağlık hizmeti veren “Gezici  Sağlık Otobüsü” düzenli aralıklarla ilçedeki 25 mahalle ve 20 köyü ziyaret ediyor.

2 uzman sağlık personeli nezaretinde hizmet veren ve küçük bir klinik gibi tasarlanan araçta kemik yoğunluğu ölçümü, göz bozukluğu ve tansiyonu ölçümü, işitme testi, kan şekeri, kolesterol ve trigliserid ölçümleri yapılıyor.

Gezici araçta yapılan tahliller birkaç dakika içinde vatandaşlara teslim ediliyor. Ölçüm değerleri yüksek ya da düşük çıkan vatandaşlar tedavilerine başlanmak üzere hastaneye yönlendiriliyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Başlattıkları uygulamayla toplumda hastalanmadan doktora gitme alışkanlığını yaygınlaştırmak istediklerini, yeni aile sağlığı merkezlerinin yapımının yanı sıra koruyucu sağlık hizmeti uygulamasına yönelik çalışmaların devam ettiğini” söyledi.  

Gezici Sağlık Otobüsü 20-24 Şubat tarihleri arasında, Çubuklu Mahallesi sakinlerine hizmet verecek. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, Sağlık Otobüsü, Yücel Çelikbilek, Otobüs

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"