Sağlık çalışanlarında Emine Kırılmaz yası

  • 2014.07.27 00:00
  • Güncelleme: 21.09.2007 00:11
  • Okunma: 8779 kez
  • Yorum: 0
Yaklaşık 8,5 ay önce yakalanmış olduğu lösemi hastalığına yenik düşerek hayata veda eden Ebe Emine Kırılmaz sağlık camiasını yasa boğdu.
Sağlık çalışanlarında Emine Kırılmaz yası

Beykoz Sağlık Grup Başkanlığına bağlı Ortaçeşme Sağlık Ocağında yaklaşık 15 yıldır ebe olarak çalışan Emine Kırılmaz lösemi hastalığına yenik düşerek hayata veda etti. 51 yaşındaki sağlık çalışanının ansızın ölümü sağlık sektöründe derin üzüntü meydana getirdi.

Emine Kırılmaz için ilk tören görev yaptığı Ortaçeşme Sağlık Ocağı önünde yapıldı. Burada yapılan törene Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin Çınar, Sağlık Grup eski Başkanı Bayram Eryılmaz, Kanlıca Ana Çocuk Sağlığı Başhekimi Cem Karabuda, çok sayıda doktor, hemşire ve sağlık çalışanının yanı sıra Kırılmaz’ın sevenleri de katıldı.  

Burada yapılan törende kısa bir konuşma yapan Sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin Çınar, önemli olanın bu dünya da bir hoş seda bırakabilmek olduğunu kaydederek, “o da öyle yaptı hoş sedalarla aramızdan ayrıldı. Allah mekanını cennet etsin” dedi. Çınar’ın konuşmasının ardından yapılan dualarla birlikte sevenlerinden helallik alınan Emine Kırılmaz’ın naaşı, Ortaçeşme Camii’ne getirildi. Cuma namazı sonrasında cenaze namazı kılınan ebe Emine Kırılmaz, sevenlerinin ve sağlık çalışanlarının gözyaşları arasında aile kabristanlığında toğrağa verildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz