Sağlık Bakanlığı, Riva plajına kötü not verdi

  • Güncelleme: 11.02.2020 16:03
  • Okunma: 20305 kez
  • Yorum: 5
Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, periyodik aralıklarla yaptığı çalışmayla Beykoz Riva Plajı'na 'kötü' not verdi.
Sağlık Bakanlığı, Riva plajına kötü not verdi

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Yüzme Suyu Takip Sistemi ile İstanbul Geneli'ndeki bütün plajları sağlık açısından değerlendirdi, Beykoz Riva Elmasburnu Plajı ise 'kötü' not aldı.

Hafta sonunda İstanbulluların akın ettiği Beykoz Riva plajlarında Elmasburnu Plajı kötü not alırken, Su Ürünleri Plajı 'iyi' not aldı.

Türkiye’yi etkisi altına alan hava sıcaklıkları İstanbul'da da etkisini yoğun bir şekilde hissettiriyor.

İş yoğunluğundan yada hayat pahalılığından tatile gitme fırsatı bulamayan İstanbullular, Beykoz Riva'da denizin tadını çıkardı.

İstanbul'daki 11 kirli plajdan bir tanesi

Riva ilçesinde bulunan ücretli plaja her ne kadar İstanbullular akın etse de, Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği Yüzme Suyu Takip sistemine göre; Riva'nın plajı uzak durulması gereken 11 kumsal arasında yer aldı.

Buna rağmen tıklım tıklım dolan plaj havadan da görüntülendi. Görüntülerde plajdaki kalabalık ve serinlemeye çalışan vatandaşlar görülüyor.

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan engelli parkuru sayesinde engelli vatandaşlar da yanlarındaki refakatçiler eşliğinde denizin keyfini çıkarıyor.

Yaz mevsiminde yine Beykozlular tarafından en çok tercih edilen yerlerden biri olan Riva sıcak havadan bunalan İstanbulluların akın etmesiyle doldu taştı. Denize girerek serinleyen vatandaşlar, aileleri ve arkadaşlarıyla güzel vakit geçirdi.

Çevre düzenlemeleri yapıldı

Belediye vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek adına plaj içi ve çevresinde alt yapı, sert zemin, duvar, tel çit, kaldırım, temizlik, ot temizliği ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Denize girmek isteyen vatandaşların daha rahat edebilmeleri için plaja yeni 10 adet bay, 10 adet bayan duş, 7 adet bay, 7 adet bayan soyunma kabini ile 2 adet engelli tuvaleti, 11 adet bayan ve 9 adet erkek tuvaletinin yer aldığı 210 metrekarelik ortak alan kazandırıldı.

Beykoz Belediyesi, yaptığı engelli parkuru ile vatandaşlara hizmet veriyor. Engelli vatandaşlar burada girişten sahile kurulan rampayla akülü ya da tekerlekli araçlarıyla denize ulaşarak, refakatçileri eşliğinde denizin keyfini çıkarabiliyorlar.

Plajdaki engelli parkur hakkında konuşan Fırat Erişkin, "Gayet güzel buldum. Bir tek burada var, başka yerde yok" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva, Elmas Burnu

Yorumlar (5 Yorum)

Necls (6 ay önce)

Rivs denizi malesef cok kirli cunku koylerde kanalizasyon yok hepsi denize bagli acilen koylere ksnalizasyon yapilmali

Bayan (11 ay önce)

Riva elmas burnu plajı tam mikrop yuvası. Deniz anası vs. canlılara yüzdüğünüz yerde rastlıyorsunuz. Enfeksiyon kaparak döndüm. Sağlık bu kadar önemsiz bu belediye için. Suyu leş gibi yetkililer artık şu plajlara el atsın. Böyle bir haber ile yönetimin utanması gerekir. En güzel yerde yaşıyoruz ama bakım çok kötü. Sakın girmeyin derim. 2 gün sonra yataktan çıkamazsınız enfeksiyondan.

orcocan (1 yıl önce)

30 senedir beykozluyuz rivada arsamiz var.PLajlari bikiyoruz plaja kanlisasyon akar .orda yuzmuyorum ben 2 koy denizi temiz ama bakimsizdir 2 koy.akp 25 senedir yonetir beykozu ama bir tane yatirimi yok.HA allah var müslumaniz diyorlar .imar ve kentsel donüsüm diyince gozleri aciliyor. Paranin gucu ve kudreti dehsettir arkadaslar ak parti eski ak parti degil .Ben kendi gözlerimle gordum rusveti ranti imarsi yere 32 daire yapti belediye baskani .MÜSLÜMAN insan kuran okuyan allaha inan insan .parasi varsa benimde param var bende muslumanim bende 32 daire yapayim .Turkiyede devletini felan dusunmiceksin gucluysen yaşarsin bu ögrendik hukuk adalet din bunlar icin gecersizdir Aman dikkat edib allaha emanet

Bir dost (1 yıl önce)

Bütün kanalizasyonu riva deresine boşaştıyolar, vidanjörler bile bazen oraya boşaltıyor kolayına geldiği için.Paraya değer verip, insanlığa önem vermeyenlerin nüfüsu her geçen gün artıyor.

Bekir (1 yıl önce)

Hafta sonu gittim tam rezillik bukadar kıymetli bir mekanlarımız var onlara bile sahip çıkamayan bir belediyeye sahibiz beykoz kalkindiracak plajlara sahipken etraf leş gibi duşlar wcler deniz insanın midesi bulanıyor elmas burnu girilecek seviyede orasida yetersiz wcler mide bulandiriyor kumsal küçük otopark sorunu büyük oturup çay kahve içecek yer küçük yetersiz plajda insanlar artık kucak kucağa yatacak gibi okadar küçük plaj denizin ici taş dolu su temiz olsada girilmiyor insan birazcık hizmet eder değer verir su güzelim plajlara

Yorum Yaz