Siyaset

Sağlam İrade’den sevgi yürüyüşü

Sağlam İrade’den sevgi yürüyüşü
2014.09.03 00:00
| | |
4946

30 Mart’a sayılı günler kala Adalet ve Kalkınma Partisi’nin düzenlediği Sevgi Yürüyüşü, Soğuksu Meydanı’nda başlayıp Belediye Meydanı’nda büyük bir coşkuyla sona erdi.

Yüzlerce partilinin katıldığı Sevgi Yürüyüşü kortejinin başında AK Parti Bölge MilletvekiliMetin Külünk, AK Parti Beykoz İlçe BaşkanıAdem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yer alırken, Beykozlular da balkonlardan ve araçlardan el sallayarak yürüyüşe destek verdi.

Başkan Çelikbilek yol boyunca vatandaşlara çiçeklerle selam verirken, balkonlardan ve pencerelerinden kendisini destekleyen vatandaşlara da sık sık çiçek atarak selamladı.

“Reis senin kefen giydiğin yerde biz kefensiz gezer miyiz hiç!”

Soğuksu Meydanı’nda pankart, flama ve şarkılarla başlayan yürüyüş, Uğur Işılak’ın AK Parti için düzenlediği ‘Dombra’ şarkısıyla başlarken, yüzlerce partili bu güzel şarkıya eşlik ederek Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini dile getirdi. “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganlarıyla Başkan Çelikbilek’e ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek veren partililerin, taşıdıkları “Reis senin kefen giydiğin yerde biz kefensiz gezer miyiz hiç!” pankartı da dikkat çekti.

Sevgi Yürüyüşü, Beykoz Belediye Meydanı’nda sona ererken burada partililer uzun süre şarkılarla ve sloganlarla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e destek oldu.

Başkan ÇelikbilekBelediye Meydanı’nda yüzlerce partiliye yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Çelikbilek, yaptığı konuşmada Beykoz’un tamamını kucaklayan, birlik beraberlik ve millet iradesine vurgu yaparken, “Biz bu milletin hakimi değil hadimiyiz, hizmetkarıyız” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

“Gelecek yüzyılın liderleri bu topraklardan çıkacak”

“Sizlerin bayramı mübarek olsun. Artık Türkiye’de bir şeyler değişiyor ve millet bunun farkına varmakta. Yalan, dolan, iftira, medya, İnternet, kasetler, sanal âlem vasıtası ile insanları yönlendirmek isteyenlerin niyetlerini, bu millet iyi kavradı. İnşallah çok uzun süredir, milletin hayatındayız ve de olmaya devam edeceğiz.

12 Yıllık Ak Parti iktidarının Türkiye’mize kazandırdıkları, gün be gün görünebiliyor, anlaşılabiliyor. Sadece Tokatköy’ün Soğuksu’nun Akbaba’nın Göllü’nün Yenimahalle’nin Kavacık’ın Göksu’nun insanları değil tüm Türkiye’nin tamamı merak edip, görüyor. Bakınız, gelecek yüzyılın büyük devleri bu topraklardan doğup çıkacak. Dünyaya damgasını vuracak anlayış buradan, bu topraklardan çıkacak.

Kardeşlerim Türkiye’den yükselen bir ses, dünyanın her yerinde duyuluyor. Afrika’dan Suriye’den Arakan’dan Bosna’dan Filistin’den Mısır’dan Kafkaslar’dan dünyanın her yerinden mazlum milletler, ‘Bizim Recep Tayyip Erdoğan’ımız var’diyor.”  

İlçede görev yaptığı süreç içerisinde yaptıklarını da özetleyen Başkan Çelikbilek, söz verdikleri gibi Beykozlu’nun Beykoz’da kaldığına dikkat çekti. Kısa zamanda büyük mesafeler katettiklerini vurgulayan Yücel Çelikbilek, şöyle dedi:

“2009’dan beri yalanlarla siyaset yapıyorlar!”

“Hamdolsun, bu milletin beklentilerini asla boşa çıkarmadık. Aynı şekilde Beykozlu kardeşlerimizin beklentilerini ve bize verdikleri yetkiyi de asla boşa çıkarmadık. 5 yıl boyunca onurlu bir duruş ile dik durduk. Öylesine dik durduk ki, eğmeye çalışsalardı ancak kırılırdık; ama asla eğilmezdik. Ve hamdolsun emanetinizi aziz bildik, kutsal bildik, asla ihanet etmedik. Şehr-i Emin olduk. Asla sizlerin beklentilerini boşa çıkaracak, taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza sırt dönecek bir tavır içerisinde olmadık. Önce Beykoz’ dedik. Önce Beykozlu kardeşlerimizin istekleri dedik ve bu yolda çok önemli mesafe kat ettik.

“Beykozlunun Beykoz’da kalacağını bir kez daha haykırıyoruz!”

“Bakınız 2009 yılında da seçimler öncesinde birileri ‘10 bin bina yıkacaklar!’ derken, bizler ‘Beykozlular Beykoz’da kalacak!’ dedik. O söyledikleri lafı onlara öylesine yedirdik ki, insanların yüzüne bakacak halleri kalmadı. Ancak nerede onlarda o yüz… İnsan, söylediği sözün arkasında durur, dik durur, onurlu durur! Verdiğiniz sözlerin, yaptığınız iddiaların arkasında durmayacak iseniz neden o yalanlara başvurdunuz.  İnsansanız o ettiğiniz sözlerin arkasında durup, er kişi olmalıydınız, dik olmanız lazımdı. Bizim ise hayatı pahasına da olsa verdiği sözlerin, ettiği kelimelerin ardında duran, canı pahasına duran Recep Tayyip Erdoğan’ımız var.

Gönlümüzdeki coşkunuz, inanın her şeye değer. Sizlerin heyecanı değil Beykoz’a, İstanbul’a, Türkiye’ye dünyaya yeter. Bizler milletimiz için ayaklarda pas pas olduk ama onlara yük olmadık. Yavuz Sultan Selim’in dediği gibi ‘Bu milletin hâkimi değil, hadimiyiz’ dedik. İlçe Başkanımız, kadın ve gençlik kollarımız, mahalle teşkilatlarımız, sandık görevlilerimizle 35 bin üyemizle asla milletimizin hâkimi olmadık; ‘Biz bu Beykozluların hadimiyiz’ dedik, hizmetkârıyız’ dedik.

Beykoz halkı rahat olsun… Onları asla yurdundan, yerinden etmeyeceğiz. 120 bin Beykozluyu ilgilendiren 2B ve mülkiyet sorunlarını çözdük! Beykozlunun Beykoz’da kalacağını bir kez daha haykırıyoruz. Rabbim yolumuzu mübarek kılsın, açık etsin”

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Metin Külünk, Sevgi Yürüyüşü, AK Parti, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"