Kültür

Şafak Sezer’den gençlere öğütler

Şafak Sezer’den gençlere öğütler
2014.07.25 00:00
| | |
7952

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ‘Tütünsüz Dünya Günü’ Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Sağlık Grup Başkanlığı’nın işbirliğiyle tertiplenen programla kutlandı.

 

Etkinlikte çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu ilçe sakinlerine sigaranın ve tütün mamüllerinin insana ve çevreye verdiği zararlar anlatılırken, programın konuğu ünlü oyuncu Şafak Sezer sigarayla ilgili anılarını anlattı.

Ahmet Midhat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’nde düzenlenen organizasyonaBeykoz Kaymakamı Aydın Ergün , Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Yüksel Baki, Meclis Üyeleri, Sağlık Grup Başkanı Dr. Şahin Çınar , Paşabahçe Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Yavuz Baştuğ , öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Sigarayla ilgili Kaymakamlık ve Belediye’nin Beykoz da yaptığı çalışmalar hakkında çeşitli bilgilerin verildiği programda ilçemizde sigarayla savaş konusunda çalışmalar yapan kamu görevlilerine başarı belgeleri Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Şafak Sezer tarafından verildi. Babasının sigara nedeniyle vefat ettiğini belirten Şafak Sezer, doktorların ve aile üyelerinin ısrarlarına rağmen içmekten vazgeçiremediklerini ve her iki bacağının da kesilerek acı bir şekilde hayatını kaybettiğini anlattı.
Kendisinin de askerde sigaraya başladığını ifade eden Sezer, 15 yıl süreyle içtiği sigarayı Kutsal Damacana adlı filmin çekimleri sırasında bir gecede karar vererek bıraktığını söyledi. Gençlere sigarayla mücadeleyi esprili bir dille anlatan Şafak Sezer program sonunda öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Şafak Sezer, genç, Tütünsüz Dünya Günü, Beykoz Kaymakamlığı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"