Siyaset

Sadık Ali Uslu, AK Parti'ye katıldı

Sadık Ali Uslu, AK Parti'ye katıldı
2014.09.03 00:00
| | |
7325

30 Mart Yerel Seçimleri için son haftaya girilirken Beykoz siyasetinde önemli bir yer tutan MHP eski İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu arkadaşlarıyla birlikte AK Parti’ye katıldı.

R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen katılım töreninde AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve teşkilat mensupları yer aldı.

18 Mart Şehitler Haftası olması nedeniyleYalıköy Camii İmam Hatibi Zeki Durmuş Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer yaptığı açılış konuşmasında, “Dostum, arkadaşım, ağabeyim Sadık Ali Uslu’nun yanımızda olması, bizlerle birlik olması benim için çok farklı bir duygu. 2002 yılından bu yana hep büyüyen bir aile olduk. Hamdolsun bugün de ailemiz yeni katılan arkadaşlarımızla daha da büyüdü ve güçlendi. Ben aramıza yeni katılan kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum” cümlelerine yer verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise “Biz tek bir milletiz. Tek bir bayrağımız var ve bundan asla vazgeçmeyiz” cümleleriyle başladığı konuşmasında birlik, beraberlik mesajları verdi. Başkan Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti; “bizler Beykoz için varız. Elimiz hatta kafamızı taşın altına Beykoz için koyduk. 30 Mart inşallah Beykoz için bayram olacak. 30 Mart aynı zamanda İstanbul’un da bayramı olacak. 30 Mart Filistin’in, Mısır’ın, Saraybosna’nın, Makedonya’nın, Azerbaycan’ın, Afrika’nın, Myanmar’ın bayramı olacak. 30 Mart 1,5 milyarlık İslam âleminin bayramı olacaktır. İşte bu bayram için kenetlenmeli ve son bir haftayı bu birlik, beraberlik duygusuyla taçlandırmalıyız. Ben huzurlarınızda kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Rozetlerin takılmasının ardından duygu ve düşüncelerini ifade etmek için mikrofonu alanSadık Ali Uslu şöyle konuştu; “Beykoz’da 11 Yıl İlçe Başkanlığı yaptım. Bu sürede kimsesizlerin kimi olmaya çalıştım ve yaratılanı sev yaratandan ötürü mantığı ile görüşüne, duruşuna bakmadan her vatandaşa hizmet etmeye çalıştım. Beni geçenlerde bir arkadaşım aradı ve bana şöyle dedi “2009 seçimlerinde senin başına ben dert oldum, bu seçimlerde de senin başına Alaattin Köseler dert oldu”  bende dedim ki, “sen CHP’nin başına dert ol, Alaattin Köseler de MHP’nin başına dert olsun” dolayısıyla da siz benim başıma dert olamazsınız. Biz AK Partiye onurlu ve şerefli olduğumuz için geldik, siz de para olabilir ama şunu asla unutmayın parayla şeref ve onur alamazsınız. Biz her canlı ölümü tadacak Ayet-i Kerimesini duvarlara yazmadık, biz bunu beynimize, yüreğimize yazdık. Bir gün her canlı gibi kalp yetmezliğinden ya da başka bir şeyden öleceğiz. Fakat bu şekilde yatakta ölmektense, onurum ve gururumla ayakta kahpe kurşunuyla ölmeyi tercih ederim.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Beykoz, Sadık Ali Uslu, Seçim 2014, Yücel Çelikbilek, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"