Sadece temenni ile kalmıyor, çalışıyoruz

  • 29.08.2018 14:52
  • Okunma: 6283 kez

Asım ÖZDEMİR


Merhaba, bir sezon aradan sonra tekrar birlikteyiz,

Tüm sporseverlere selamlar;

2017-2018 sezonu da sona erdi. Beykoz İlçesi spor ailesi olarak; heyecanlı ve zaman, zaman da adrenalini yüksek maçlarla, başarı dolu bir sezon geçirdik.

2017-2018 Sezonunda Kulüplerimizden  Kavacık, İstanbul Mesudiye ve Paşabahçe yerel liglerin en üst ligi olan Süper Amatör  Ligde Play Off mücadelesi verdiler.

Süper Amatör Lig'de;  Çubuklu, Beykoz 1908 AŞ, İstanbul Mesudiye, Kavacık, Ortaçeşme, Paşabahçe, Kanlıca ve Soğuksu Spor kulüplerimiz ,  1. Amatörde Lig'de; Anadoluhisarı İdman Yurdu, Gümüşsuyu, Tokatköy, Deniz İşletmeleri ve Beykoz Çavuşbaşıspor, 2. Amatör Lig'de Beykoz Elmalı, Beykoz Yenimahalle, İncirköy, Çiğdem, Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu,  TED Koleji, sadece alt yapılar ligine Örnekköyspor, Rivaspor katıldı ve ayrıca kulüplerimiz  altyapı takımlarının bir çoğu da elit lig kabul edilen U19/1, U17A, U16A, U15A, U14A, gruplarında ve B gruplarında da aynı olmak üzere U13, U12, U11 kategorilerinde de liglere katılarak yeni sporcular yetiştirme çalışmalarına tüm hızıyla devam etti.

Bununla birlikte; geçmiş yıllarda Beykoz İlçesi spor kulüplerimizde futbol oynamış, yöneticilik yapmış futbol aşıklarından oluşturulan, Veteranlar (40 yaş üstü) takımlarımız, İstanbul Liglerinde başarılı olarak, Antalya’da finallere katıldılar. Diğer branşlarda ise Beykoz Belediye , Tokatköy,  Elmalı ve Beykoz Teakwando spor kulüplerimiz de ülke ve uluslar arası teakwando müsabakalarına katılarak milli ve yerel teakwando sporcuları yetiştirdiler. Kulüplerimiz yine diğer branşlardan olan  voleybol, basketbol, atletizm, badminton , hentbol, binicilik, satranç, güreş, okçuluk atıcılık, Kicks-Boks Su sporları ve Korfbol branşlarında müsabakalara katılarak ilçemizin lisanslı  ve lisansız sporcu sayısının artmasına katkı verdiler.

Ayrıca da Rüzgarlıbahçe İdman Yurduspor da kadın futbolu  liglerine katıldı ve tüm kadın kategorilerde mücadele ederek Kadınlar 3. Ligi'ne yükselen tek ilçe takımımız oldu.

Beykoz Belediye Spor Erkekler Hentbolda Türkiye Süper Ligi ve Avrupa liginde oynadı , 2018-2019 sezonunda yine bu ligde kalarak büyük başarı elde ettiler. Beykoz Belediye spor ve Marmara Üniversitesi spor kulübümüz ortaklaşa yaptıkları  Hentbol etkinlikleri ile gençlerimize bu sporu sevdirdiler.

Beykoz Özel Eğitimli Spor Kulübümüz sporcuları İstanbul ve Ülke genelinde kendilerine göre yapılan özel müsabakalara katılarak çok başarılı oldular.

Beykoz OFD Derneğimizin çok değerli Sporcusu Ebru Bulgurlu tekerlekli sandalyede  Teniste tekli ve çiftli  müsabakalarda Türkiye ve Uluslararası  şampiyon olarak çok büyük başarı kazandı.

Geleneksel 5. Kelle İbrahim Masterler ve Veterenlar Futbol Tunuvası Gümüşsuyu Spor Tesisleri'nde yapıldı.

U14 Beykoz İlçe Karma takımımız İstanbul ilçeler arası turnuvasında başarılı olunca  Bilecik Osmaneli Belediyesi'nin düzenlediği U15 Lefke Futbol Turnuvası'na katılmayı hak etti ve turnuvada  8  takım arasında 2. oldu. Fenerbahçe de şampiyon oldu.

Beykoz İlçesinden önümüzdeki  2018-2019 sezonunda yerel  süper amatör liginde 6 kulübümüz, 1. amatörde 7 kulübümüz ve 11 kulübümüzde 2. amatör lig veya sadece alt yapı liglerine katılacak.

Beykoz ilçemizde  sporun dünü bugünü ve yarını , Bilgilendirme ve sporda üç unsur seminerleri yapıldı. Beykoz Belediyesi Kent Konseyi ile BİSK'in ortaklaşa düzenlediği başarılı sporculara, takımlara, spor adamlarına, antrenörlere ve geçmişte spora hizmet edenlere ahde vefa ödülleri verilerek ilçe spor kültürüne katkı verildi.

 Spor Kulüplerimiz ve Spor Okullarımızdaki  hocalarımızın başarılı çalışmaları ile, altyapı takımlarımıza birçok sporcu kazandırdık. Bu arada evlatlarını, kulüplerimize ve spor okullarına güvenerek teslim eden tüm velilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Beykoz İlçesi Spor ailesi olarak geçmiş sezonlarda olduğu gibi, bu sezonda da, sportif başarımızın artarak devam ettiği ile ilgili bilgileri ilerideki yazılarımda bulacaksınız.

Kulüplerimiz Yönetim Kurulu olarak   fiziksel altyapıyı daha modern hale getirmeye yönelik, önceki yıllarda verdiği sözleri de, yerine getirmiş olmanın mutluluğu içindeler. Beykoz İlçesindeki Tesislerimizin suni çimlerle yenilenmesi ve soyunma odalarının onarılıp tekrar düzenlenmesi konusunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz.

İlçemizin bir spor yaşam alanı haline getirmeye yönelik çabalarımız sürüyor. Sporcularımızın yanı sıra; ailelerinin de, hoş vakit geçirecekleri bir ortam oluşturma hedefimizden vazgeçmedik. Etrafımızdaki bazı çalışmalar nedeniyle, biraz daha zamana ihtiyacımız olacak. Ayrıca; Ortaçeşme stadımızın  gece maçı oynanabilir bir konuma getirilmesini bekliyoruz.

Yeni sezonda, altyapıdaki sporcularımıza  dönük değerler eğitimine hız vereceğiz.

Yeni sezon Beykozluluk  kimliği kazandırma  ‘sahiplenme’ sezonu olacak.

Çevremizde ‘Sporun Farkına Varın’ çalışmalarımıza hız vereceğiz, Beykoz'un  spor çekim merkezi olma çalışmalarını sürdüreceğiz. 

 Başarılarla dolu bir sezondan sonra, yeni sezon da “Birlik ve beraberlik içinde” etkili çevreler tarafından fark edilen, sahiplenilen bir Beykoz ve daha başarılı bir sezon geçmesini temenni ediyorum.

Allah’a emanet olun... 

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları