Yaşam

Şaban Tören’e yargıdan bir tokat daha

Şaban Tören’e yargıdan bir tokat daha
2014.07.27 00:00
| | |
8880

Bir dönem CHP’den ihraç edilerek tartışılan ve ardından çeşitli iddialarla gündeme gelen Şaban Tören’in Dost Beykoz’a açtığı bir dava daha reddedildi.

2006 yılında Beytaş Restaurant’da Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe, Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İş Adamı İsmet Acar, Gazeteci Mehmet Barlas ve sanatçı Levent Kırca gibi isimlerin de katıldığı ve Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören’in ev sahipliğini yaptığı yemekte toplanan 50 bin YTL’nin yankıları devam ederken açılan hakaret ve tazminat davalarının bir bir sonuçlanmasıyla konu gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Şaban Tören’in Dost Beykoz’u susturmak adına yapmış olduğu girişimler mahkemelerden geri dönüyor. Geçtiğimiz günlerde 10 bin YTL’lik tazminat davasından beraat eden Dost Beykoz’un bu kez de hakaretten yargılan Yazıişleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu ve haber Müdürü Sinan Kavrak beraat etti.

Basın yoluyla hakaret ve iftira iddiasıyla hakim karşısına çıkan Kaşıtoğlu ve Kavrak savunmalarında; yazılan köşe yazısının, eleştiri sınırları çerçevesinde olduğunu ifade ederek, kamu hizmeti gören bu tür vakıfların icraatlarının eleştiri çerçevesinde sorgulanmasının ve kamuoyunun bilgilendirilmesinin suç unsuru teşkil etmediğini düşündüklerini söylediler. Dost Beykoz’a açtığı iki davayı da kaybeden Şaban Tören duruşmaya katılmazken, hakim Tamer Akgökçe, Muharrem Kaşıtoğlu ve Sinan Kavrak için beraat kararı vererek dosyayı kapattı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beytaş Restaurant, Cengiz Gökçe, Muharrem Ergül, İsmet Acar, Mehmet Barlas, Levent Kırca, Şaban Tören, Muharrem Kaşıtoğlu, Sinan Kavrak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"