Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?

  • 0
  • 6946
Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?
Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?
Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?
Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?

Daha önce yapmış olduğu eleştirileri nedeniyle dikkatleri üzerine çeken ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Düzgün'ün ağır ithamlarıyla karşı karşıya kalan Şaban Tören bu kez çok farklı bir konu üzerinden partisini eleştiri bombardımanına tuttu.

Daha önce CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e yönelik yapmış olduğu eleştirileri nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Şaban Tören yeni bir açıklama yaptı.

Şaban Tören, yeni açıklamasında, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle organize ettiği fener yürüyüşünü eleştirdi.

Cumhuriyet Bayramı’nın bütün ülkede milyonlarla birlikte kutlandığına, en küçük beldelerde bile binler yürüdüğüne işaret eden Şaban Tören, Beykoz'da CHP İlçe Örgütü çağrısıyla 500 civarında katılımla gerçekleştiğini kaydetti.

Partinin 450 delegesi ve 6500 üyesi olduğuna vurgu yapan Tören, “bölgede binlerce öğrenci var. Beykoz İlçe Başkanlığının yapması gereken örgütlenme, spor kulüpleri, dernekler, muhtarlar, lise ve üniversite öğrenci temsilcileriyle bir araya gelerek 29 Ekimin ruhuna uygun bir kutlama yapılabilirdi” ifadelerine yer verdi.

Deveye hendek atlatmak

CHP İlçe Başkanlığından böyle bir çalışma beklemenin deveye hendek atlatmakla eşdeğer olduğunu söyleyen Tören, “Karakulak restoranda yapılan etkinliklerle tatmin oluyorlar. İstanbul CHP İl Örgütü de uzaktan seyrediyor. İlçe örgütü başkanlığında önümüzdeki seçimleri taşıyacak kapasitede ve irade yoktur, mutlaka ilçe başkanı sorunu çözülmelidir” dedi.

Alternatif hareket mi başlıyor?

Diğer yandan Şaban Tören, 1 Ekim tarihinde Beykoz’da CHP’li isimlerle bir araya geldiğine ilişkin bir paylaşım yaptı. Bahadır Yavuz, Alaattin Köseler, Erdal Öztürk ve Gökhan Taneri Vural gibi isimlerin yer aldığı fotoğraf karesine de çok sayıda eleştiri geldi.

Bazı partililer tarafından mevcut yönetime karşı alternatif bir oluşum olarak değerlendirilen buluşmaya partililer tepki gösterdi.

Şaban Tören: Beykoz Kavacık'ta CHP’li arkadaşlarla birlikte keyifli bir sohbetteyim.

Aydın Öztürk: Beykoz’da CHP var mı başkan?

Orhan Balıkcı: Aydın Öztürk aynen sana katılıyorum gerçekten Beykoz’da CHP yok, kaybolmuş bizde arıyoruz… Bulabilene aşkolsun

Şaban Tören: Aydın Öztürk siz yapacaksınız.

Ahmet Turan Demir: Candan yürekten cesur CHP’li arkadaşlarla güzel sohbetler yaptık, çok mutlu oldum…  Hepinize teşekkürler, en içten saygılarımla.

Ahmet Turan Demir: Yalçın Kizilkan bana bu şekil teşekkür etmeyin, kimsenin savunucusu değil kardeşiyim. Bir Kuvaciyim, tarafsız bir insan olarak tanıdığım dostların Davetine icabet ettim. Benim için hiç birine kötü olmam. Sende çağırsan size de giderim, beni bu konuda beni karalama… Harbiden bir Kuvaci olarak CHP’nin kurumun yanındayım.

Emrah Yıldız: Ama sanırım aranızda CHP’li olmayanlar var

Kadir Ayazoğlu: “Hiçbir mücadele yoktur ki, ahlak esasına dayanmadan ilerleyebilsin."Ahte vefa da çok önemlidir!

Ahmet Turan Demir: Eleştirmek çok kolay.  Birleştirici güç ol arkadaş, yanlışlar ortada arkadaş. ‘Bu sohbette CHP yok demek, bize ve insanlara yara verir.’ Ben Beykoz’da meydan okuyorum. Dürüstlerin yanında olmaya devam edeceğim. Kemal Beyin Cumhurbaşkanı olması İçin mücadeleye devam edeceğim. Ne makam nede mevkide gözüm yok. Tek yolumuz CHP iktidar olması. Cumhuriyet için, adalet için, huzur için varım. Eleştiren arkadaşlarımı makul karşılamam. Yeri geldi mi mangalda kül bırakmıyor. Her zaman tüm Yurt seven, vatanına ve kul hakkı yemeyen arkadaşlarımla olacağım. Olmaya devam ediyorum. İstanbul çapında mücadele edeceğim. Kimse bana şöyle oldu, böyle oldu demesin. Hiç kimseye kırgın değilim. Amacım ortada…İlkelerimiz belli. Gelin ülkeyi Ata’mızın fabrika ayarlarına geri getirelim. Bu Zalim iktidardan kurtulalım. Bu işlere sonra bakarız. Ülkeyi uçurumun kenarına getirdiler. Bu senlik, benlik davalarını bitirelim. Sizlere en içten saygı selamlarımla. Ahmet Turan Demir

Saim Barut: Şaban bey bir göz doktoruna görünmen lazım gözlük numaranı değiştir veya kendini değiştir

Kemal Ofluoğlu: 50 yaş üzeri geri çekilin artık, sinerji yaratabilecek gençlik gelsin, geçmişten beri ön açıcılık olmadığı için sorun parti içi demokrasiye kadar gidiyor. CHP dışından biri olarak gözlemim bu, Beykoz’da yerel sorunlar çok fakat AKP ile mücadele edecek örgütsel kadrolar yok, feodalite ile değil kurumsal formasyonla özgür, siyaseten liyakatli fikirlerle mücadele, kim aday olsun değil, nasıl bir anlayış yönetecek, ikna ve güven sahada gösterilir. Kendi dışında kilerini hafife almayan yerden çalışmalara başlanmasını tavsiye ederim. Geçmiş Beykoz deneyimlerini hatırlatmama gerek yok, başka heba edilecek emek lüksü yok, dileğim Beykoz’a sahip çıkacak demokrasi kültürünün yeşermesi ve bu kültürle Beykoz’a ve Türkiye ye sahip çıkılmasıdır...

Haber Merkezi

Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı
Önceki Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz