Yaşam

Sabah namazları Beykoz’da bambaşka

Sabah namazları Beykoz’da bambaşka
06.11.2016 10:22
| | |
5885

Foto galeri

Beykoz Müftülüğü ve Beykoz Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla sabah namazlarında buluşan Beykozlular kaynaşıyor.

Sabah namazı buluşmaları adı altında organize edilen birlikteliklere toplumun tüm kesimleri ilgi gösteriyor. İlki bu sabah Kavacık Yıldırım Bayezid Camii’nde gerçekleştirilen buluşmada cami cemaati hasbıhal etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı sabah namazı sonrası cami imam hatibi 2012 yılı Türkiye Güzel Kuran okuma yarışması birincisi Hafız Muhammet Polat zikir ve tesbihatı icra etti.

İlk hafız, Din Görevlileri 2014 Türkiye Güzel Kur'ân okuma birincisi Hafız Numan Aktaş’ta kıratıyla dinleyenleri mest etti.

İkinci Hafız ise 2016 Türkiye Güzel Kur'ân okuma birincisi Hafız Hami Edis’de dinleyenleri coşturdu.

Kur'ân ziyafetinin sonrasında Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın sohbeti vardı… Hudeybiye antlaşmasının önemli bölümlerini dile getiren Demirtaş daha sonra oradaki muzafferiyetin müjdelerini ve neticesini hatırlattı.

Özellikle de Müslüman Türk halkının da Hudeybiye'deki Yemin misali, yapılan çağrıya kararlı bir şekilde, 15 Temmuz 2016 günü tankların önlerine 'Hudeybiye kahramanları gibi  silahsız çıkarak, hatta tankların önlerine yatarak, aynı müjdelere muhatap olduklarını vurgulayan Müftü Demirtaş, sohbet sonrası şehitler ve İslam Alemi için dua etti.

Dua ve musafaha ile umumî tebrikleşmeden sonra, Beykoz Belediyesi’nin ikramı olan çorba dağıtım yapıldı.

Sabah namazı buluşmalarının her hafta Pazar sabahları Beykoz'un çeşitli camilerinde de icra edileceği kaydedilirken, hangi camide yapılacağının ise Beykoz Müftülüğü’nce kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sabah Namazı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"