Siyaset

Saadetli gençler merhum Erbakan'ın izinde

Saadetli gençler merhum Erbakan'ın izinde
2014.08.31 00:00
| | |
4303

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları Dost Beykoz'u ziyaret etti. Oldukça kalabalık bir heyetle Dost Beykoz Haber Merkezi'ne gelen Saadetli gençler arasında Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı da vardı.

Saadet Partisi Gençlik KollarıBeykoz'a gelerek çeşitli temaslarda bulundu. Dost Beykoz'u da bu kapsamda ziyaret listesine dahil eden SP'li gençler, ziyaret sonunda merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın "İslam ve İlim" adlı kitapçığını verdi. Erbakan'ın 1969 yılında yapmış olduğu bir konuşmanın tam metni olan 32 sayfalık kitapçıkta, Necmettin ErbakanBatı'nın gerçekleştirdiği bilimsel işlerde kaynak göstermeyip Müslümanların icat ve buluşlarının üstünü örttüğünü savunuyor.

Dost Beykoz'a yönelik ziyarete Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan YardımcısıMustafa Sezgin, SP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Gökçe, Beykoz İlçe Başkanı Yasin Kalaycı ve Saadet Partili gençler katıldı.

'Erbakan'dan Batı ve Bilim Analizi'

İslam ve İlim adlı kitapçıkta Prof. Erbakan, bilimsel konularda konuşma yaptığı kitleye bilgiler verirken, bu bilgilerin bilimsel zemindeki karşılığını sorguluyor. Bundan tam 44 yılöncesi yazılan bu satırlar, Erbakan'ın siyasi kimliğinin yanı sıra biliminsanı kimliğini de ön plana çıkarıyor. Yer konusunda herhangi bir bilginin olmadığı konuşmanın, bilimsel bir toplantıda dile getirildiği tahmin ediliyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, konferansta yaptığı konuşmada, Arap Fizikçi İbn-i Heysem'den Astrolog ve Matematikçi Battanî'ye Halife Memun'dan MatematikçiGıyaseddin Cemşid'e kadar pek çok Müslüman biliminsanının çalışmalarını anlatıyor. Bu kişilerden alınan bilgilerin Batı tarafından kaynak gösterilmeden kullanılmasını eleştiren Erbakan32 sayfalık kitapçıkta, Kur'an-ı Kerîm'den de ayetlerle örnekler vererek, çağımız biliminin yararlandığı kaynakları ortaya koyuyor.

Saadet Partisi Türk siyasetinde her zaman olmalı

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin programı çerçevesinde Türkiye’nin değişik bölgelerine dağılarak, çeşitli kurumları ziyaret eden Saadetli gençlerin Beykoz’da ilk olarak Dost Beykoz’u ziyaret etmiş olmalarının kendileri için mutluluk olduğunu ifade eden İmtiyaz sahibi Kader Gür, Saadet Partisi’nin Türk siyasetinde olması gereken bir parti olduğunu kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, Mustafa Sezgin, Osman Gökçe, Yasin Kalaycı, Saadet Partisi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"