Saadet Partisi Beykoz Teşkilatı'nda bayram var

  • Güncelleme: 07.07.2016 13:07
  • Yorum: 0
Saadet Partisi Beykoz İlçe teşkilatı, gönülverenleriyle birlikte bayramlaştı ve helalleşti.
Saadet Partisi Beykoz Teşkilatı'nda bayram var

Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçedeki siyasi partilerde gerçekleştirilen bayramlaşma törenleri, tüm hızıyla ve güzellikleriyle devam etti. Sabahın erken saatlerinde ilçe binasına gelen Saadet Partililer de yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği hazırlık sürecinde, toplantı salonunu düzenledi. Yaşlı-genç demeden tüm partililerin katıldığı çalışmalarda, duvarlara bayraklar ve Necmettin Erbakan posterleri asıldı. İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'ın mazaretli olduğu bayramlaşma töreninde İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Kalaycı kürsüye geldi ve tüm Saadet Partililerin bayramını kutladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Kurucusu olduğu Saadet Partisi, Beykoz'daki gönülverenleriyle bayramlaşarak bir araya geldi. Kur'an-ı Kerîm ayetleriyle başlayan bayramlaşma töreninde kürsüye gelen SP İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Kalaycı, tüm partililerin Bayramını kutladı ve Filistin'de yaşanan drama da dikkat çekti. Filistin ve Gazze'de yaşanan acıları dile getiren Muhammet Kalaycı, bayramı bu nedenle buruk bir şekilde yaşadıklarını kaydetti.

'Cahit Zarifoğlu'ndan bir şiir okundu'

Saadet Partisi Beykoz İlçe teşkilatının sevilen yüzlerinden Ferhat Taşdemir, sunuculuğun yanı sıra okuduğu şiirle de partililerin takdirini kazandı. Geçmişte Diriliş Dergisi'nde şiirleri de yayımlanan merhum Şair Abdurrahman Cahit Zarifoğlu'ndan 'Bayram' adlı şiiri okuyan Ferhat Taşdemir, şiirin programın kapanış şiiri olduğunu belirtti. Öte yandan Ferhat Taşdemir'in seslendirdiği şiir şu şekildeydi:

"Büyüklerin ellerinden

Küçüklerin gözlerinden

Suriye’nin toprağından

Bosna’nın bayrağından

Ebu Zer in yalnızlığından

Bilal-i Habeşi’nin ilk ezanından

Tarık bin Ziyad’ın kılıcından

Filistinli Cafer’in haykırışından

Gazze’nin gözyaşından öpüyoruz…

İyi bayramlar meleklerin şehri Gazze.

İyi bayramlar utancımız, açlığımız Afrika.

İyi bayramlar Ömer Muhtar’ın soylu çocukları.

İyi bayramlar acının, ölümün başkenti Hama.

İyi bayramlar Recep onbaşı, Salih uzman,er Mehmet.

İyi bayramlar kırılganlıklar, üzüntüler

İyi bayramlar ey Hüzün…"

Programın ardından bina önüne inerek, her yıl olduğu gibi tek tek kucaklaşıp helalleşen ve bayramlaşan Saadet Partililer, daha sonra da topluca Dost Beykoz objektifine poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Saadet Partisi, Beykoz, Bayramlaşma

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz