Siyaset

Saadet Partisi, Yenimahalle'de seçim startını verdi

Saadet Partisi, Yenimahalle'de seçim startını verdi
2014.12.05 00:00
| | |
5682

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı'na bağlı Yeni Mahalle teşkilatı, önümüzdeki yıl yapılacak olan Genel Seçimlerin startını verdi.

Saadet Partisi GİK Üyesi ve SP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç'un da 'Onur Konuğu' olduğu Yenimahalle toplantısına SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz da katıldı. Kaçmaz, ilk hedeflerinin Milli Görüş'ün Meclis'e girmesini sağlamak ve devamında da Milli Görüş'ü iktidara taşımak olduğunu kaydetti.

Saadet Partisi Beykoz Yenimahalle teşkilatının, Yeni Mahalle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Konferans Salonu'nda düzenlediği Kasım ayı divanı, Kur'an-ı Kerîm tilavetiyle başladı. Teşkilat Başkanı Mustafa Gürçay'ın Divan gündemini arzının ardından, Mahalle Başkanı Ferhat Taşdemir, selamlama konuşması için kürsüye davet edildi. Gelen misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan genç başkan, "Her şuurlu Müslüman kendisini Hz. Peygamber Efendimizin Uhud’da diktiği nöbetçi yerinde görmelidir: Dünyalık heves ve hesaplarla görev yerini terk etmenin, nelere mal olacağını devamlı düşünmelidir. Hak davaya, makam ve menfaat düşüncesiyle girenlerin veya nefsi ve dünyevi hesaplarla yan çizenlerin, cehenneme atılmak için kendilerine başka günah aramaları gereksizdir" dedi. Taşdemir'in ardından Tanıtma Birimi Başkanı Alper Unutur’un hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi sunuldu ve diğer birim başkanlarının da raporları tek tek okundu. Tüm birim başkanlarının eksiksiz katıldığı Divan'da Aralık ayı hedefleri de masaya yatırıldı. Raporların müzakeresinde ise Kasım ayının dolu dolu geçirildiği kanaati oluştu.

Şeref Kaçmaz: “Hedefimiz, Meclis’te Milli Görüş’ün hâkim olması”

Daha sonra kürsüye davet edilen Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz bir konuşma yaparak, Yeni Mahalle teşkilatına ve baş müşahitlere teşekkür etti. Kaçmaz ayrıca 2015 seçimlerinde Milli Görüş iktidarını hedeflediklerini ve Milli Görüş'ün Meclis'e girmesini sağlayacak çalışmaların yapılacağına olan inancını ifade etti.

Kaçmaz'ın ardından Saadet Partisi GİK Üyesi ve aynı zamanda SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç kürsüye davet edildi. Yoğun alkışlar ve tezahürat eşliğinde kürsüye gelen Oruç, "Rabbime hamd ediyorum. Bu sefer tamam inşallah... Bir mahallede 70 kişilik bir Divan yapabiliyor isek, bu bizim disiplinli ve teşkilatlı çalışmamızın bir göstergesidir" dedi. Genel olarak iktidarı eleştiren Hüseyin Oruç, şunları kaydetti:

Hüseyin Oruç: “Bu sefer tamam inşallah…”

"Her konuda bir önceki teşkilatın görevini bir ileriye götürmelidir. Bizi diğer siyasi partilerden ayıran en önemli özelliğimiz şudur: Biz makam ve mevki için siyaset yapmıyoruz. Göreve talip olan arkadaşlarımızın işleri zor... Hizmet yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz milli görüşçüler olarak Müslümanlığı önemseyen, toplum, fert ve düzen olarak bunu yaşayan bir topluluğun mensuplarıyız. Türkiye'de çeşitli siyasi liderler gelmiş. Birkaçı müstesna ama Erbakan Hocamızın verdiği mücadelenin üstünlüğü sebebiyle dost ve düşman tarafından takdir edilmiştir. Bugün dünya tarafından da kabul edilmiştir.

Bizim bu bozuk düzene muhalefetimiz var. Biz iktidar peşinde değil, milli görüşün iktidar olmasını istiyoruz. Yani iktidarların örf ve adetlere bağlı kalınarak, Milli Görüş'te olmalarını istiyoruz. 13 yıldan beri AKP iktidarda. AKP'li arkadaşlarımız inançlı. Başörtüsünü mümkün olduğu kadar çözdüler. Ancak son 13 yıllık iktidarlarında aile hayatı çökmüş, boşanmalar artmış, evliliklerden daha çok boşanma var. Bu Türkiye'de uygulanan yanlış din ve ahlak politikaları yüzündendir.

Milli görüş iktidarında geleneksel aile yapısını korumak için kadınların kendi fıtratlarına uygun olarak istihdam edeceğiz. Okullar yapıldı, öğretmenler atandı ama eğitimin muhtevası gayri İslamî hale getirilmiştir. Avrupa Birliği, eğitimin muhtevasını düzenleniyor; bu iktidar düzenlenmiyor. Ekonomide devlet ve vatandaş borçlu hale gelmiştir. Bu iktidar döneminde Türkiye'nin borçları artmıştır. Yalan ve dolanlarla millet aldatılıyor. Eğitim iflas etmiştir. Üretim ekonomisi değil, Hükümetin tüketim ekonomisi uygulanıyor. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Üzerimizdeki karamsarlığı atmalıyız. Milli görüşü herkese anlatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Divanımız hayırlara vesile olsun diyor, saygılar sunuyorum."

‘Divan, Asr Suresi’yle kapandı’

Kapanış konuşmasında tekrar kürsüye çıkan Mahalle Başkanı Ferhat Taşdemir, Milli Gençlik Vakfı Lideri Adnan Demirtürk’ün  "Arkadaşlar! İhlâsla çalışalım. İhlâs, dünya yansa içinde kalbur-samanı bulunmamaktır. İhlâslı çalışan, kardeşinin aleyhinde konuşmaz. Geriye dönüş yok... Her zaman terakki var... Yılmaz, yorulmaz, yıkılmaz bir gayretle çalışalım. Az topluluğun sırrını bilelim. Nice az topluluklar, Allah’ın yardımı ile çok topluluklara galebe gelir. Açısı tam insan olalım" sözlerini dile getirdi ve Divan’a katılan bütün katılımcılara teşekkür etti.

Divan programı, 3 ayetlik Asr Suresi ile sona ererken, katılımcılara ikramda bulunuldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Saadet Partisi, beykoz, beykoz haber, SP, Şeref Kaçmaz, Ferhat Taşdemir, Hüseyin Oruç, Mustafa Gürçay

reklam
3 Yorum
Ferhat Taşdemir08.12.2014 11:43:21

Divanımız inşaallah Ayasofya'da kılacağımız Cuma Namazının akabinde İslam Birliği'nin kurulduğunu ilan edeceğimiz Milli Görüş iktidarının bir nişanesi olarak hayırlara vesile olur. Divanda emeği geçen Yenimahalle Teşkilatına,iştirak eden GİK üyemiz Hüseyin Oruç Başkanımıza,İlçe Başkanımız Şeref Kaçmaz'a,Başmüşahitlerimize ve hakkı-hakikati her zaman çekinmeden haykıran Ferdi Güngör beyenfendinin şahsında Dost Beykoz Gazetesine teşekkür ederiz.Allah razı olsun

Ömer Faruk07.12.2014 22:57:35

Helal olsun Milli Görüşcü kardeşlerimize.. Gerçek anlamda çalışan tek teşkilat. Divanınız hayırlara vesile olsun inşallah.. Dost beykoz ve ekibine teşekkür ediyorum

Alper Unutur06.12.2014 10:01:33

Öncelikle Divanımız Hayırlara vesile olsun inşallah. Divanımızı yayınlayan Dostbeykoz Habere ve Ferdi Güngör beyefendiye teşekkür ederiz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"