Saadet Partisi, Necmettin Erbakan'ı gündemine aldı

  • Güncelleme: 23.09.2020 22:30
  • Okunma: 4097 kez
  • Yorum: 3
İlçede Dost Beykoz'un gündeme getirdiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin yıkılacak olması nedeniyle SP Beykoz teşkilatı açıklama yaptı.
Saadet Partisi, Necmettin Erbakan'ı gündemine aldı

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin önünde yapılan basın açıklamasına Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, İstanbul İl Başkan Danışmanı Necdet Gökçınar, İl Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Kaçmaz, Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç ile İlçe Başkan Yardımcıları katıldı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, yaptığı açıklamada 1996 yılında kültür merkezi olarak hizmete açılan yapının 2011 ve 2018 yılları arasında 7 milyon 460 bin 802 lira tadilat için ödeme yapıldığını söyledi.

Koç, Dost Beykoz'un haberlerine de atıfta bulunarak tadilatların kısa aralıklarla ve yüksek fiyatlarla yapılmış olmasını da eleştirdi.

"Üniversiteye deprem dirençlilik analizi yaptırıldı mı?"

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin yıkılmasına karar verilmesini 'bardağı taşıran son damla' olarak nitelendiren Muammer Koç, "1999 depremi gibi güçlü bir depremi yaşayan ve hasar görmeyen kültür merkezinin hasarlı olduğundan emin misiniz? Kültür merkezi için, ilgili bir üniversiteye deprem dirençlilik analizi yaptırıldı mı? Hasar aldığına inanılan depremde, kültür merkezinden daha eski olup aynı alanda bulunan başkanlık binası ile hükümet binası da hasar aldı mı? Akıbetleri nedir? Güçlendirmenin maliyetli olduğunu söylüyorsunuz; güçlendirme fizibilite raporu hazırlattınız mı?" sorularını sorarak cevap beklediklerini söyledi.

Koç, Başkan Aydın'ın yıkım kararını açıkladığı sırada kullandığı üslubu da eleştirerek, "Sayın Başkanın yıkım hadisesini anlatılırken normal ve olağan bir üslup kullanması, israf edilen paranın kendileri açısından küçük bir meblağ olarak görüldüğünü düşündürüyor. Ancak bizler israf edilecek bu kaynakların küçük veya büyük olması fark etmeksizin haram olduğunu biliyoruz." dedi.

"Sizin, yardımcılarınızın ve bürokratlarınızın ödemesi..."

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a çağrıda bulunan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, "Gelinen bu noktada saydığımız tedbirler alınmadan bu çalışmalar yapılarak bu israfa yol açıldı ise bunun bir tek telafisi vardır. O da uzun yıllar Beykoz Belediye yönetimini Adalet ve Kalkınma Partisinin yürütmesi hasebiyle, devamlılığın da esas olmasından dolayı, yapılan bu israfın yarısını başkan olarak sizin diğer yarısını da  bu çalışmalara dahil olan başkan yardımcıları ve bürokratların ödemesini sağlamanızdır." diye konuştu.

Elde edilen kaynakla, hasarlı bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin güçlendirilmesini tavsiye ettiklerini de sözlerine ekleyen Koç, şunları söyledi:

"Bu sayede adalet yerini bulacak olup bundan sonraki çalışmaların daha titizlikle yapılacağı bir yol açacaksınız ve ADİL bir başkan olarak  tarihe geçeceksiniz."

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Abuuzeeya (1 ay önce)

Bir şeyi atlıyorlar yalnız adalet partinin isminde geçiyor sadece, boşuna cevap beklemesinler birisinin ihale kapma sırası gelmiştir yapacak bir şey lazım toplu konut yapacak halleri yok ya beykozluya böyle şeylerle belediyeyi hortumlayacaklar

Cenk (1 ay önce)

Yerinde sorular . Sizin de Beykozun güçlü sesi olarak bu konuyu takibiniz önemli . Teşekkürler.

Kemal KAPTAN (1 ay önce)

Saadet partisini tebrik ediyorum ,bu yapilan açıklamasın ardından belediye başkanı ve yönetiminin cevap vermesini bekliyoruz.

Yorum Yaz