Saadet Partisi Beykoz, yerel basınla buluştu

  • 1
  • 5473
Saadet Partisi Beykoz, yerel basınla buluştu
Saadet Partisi Beykoz, yerel basınla buluştu
Saadet Partisi Beykoz, yerel basınla buluştu
Saadet Partisi Beykoz, yerel basınla buluştu

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı ve İl Yöneticileri, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde ilçenin yerel basınıyla bir araya geldi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, İBB Başkan Adayı ve İl Başkan Danışmanı Necdet Gökçınar, İl Mahalli İdareler Başkanı Mehmet Ali Özgül, Saadet Partisi Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, "Elbette Beykoz'un sanayi şehri olmasından dolayı göç alıyor. Beykoz'daki halk kendi derdini kendi çözüyor. O günkü hükümet yetkilileri barınma sorununa eğilmedikleri için, barınma mekanlarını kendileri oluşturdukları için bu da çarpık yapılaşmaya neden oluyor. Bugün bu gerçekle karşı karşıyayız. 1966'da 775 sayılı yasa çıkarılıyor." dedi.

Yasanın çıkarıldığı tarihe kadar ıslah edici hükümlerin getirildiğini ifade eden Koç, "Islah edici hükümler getirilmişse de kayda değer bir sonuç alınamadığı gibi daha sonra  belli aralıklarla kanunlar ve yönetmelikler çıkarılmasına rağmen sorunlar çözülememiş aksine daha da büyümüştür" diye konuştu.

"Sınırları yüksek duvarlarla çevrilmiştir"

Koç şunları söyledi:

"Özellikle dar gelirli halkımızın desteğini alan ve son 18 yıl yerelde ve genelde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi bu  sorunları çözmesi bir yana Beykoz’da her bir aileye ücretsiz konut yaparak teslim edebilecek güce ve imkana sahiptir. İktidar bunların tam tersine Beykoz’da izlenen imar ve planlama politikasına baktığımızda daha çok sınırları yüksek duvarlarla çevrilmiştir."

"Gelir seviyesi yüksek insanların yaşam alanı olarak tasarlandığı site tarzı yapılaşma alanları olup içerisine girmek istendiğinde sorgulanmak zorunda kaldığınız kendi içlerinde sosyal alanları olan asosyal yaşam alanlarına kısmen dönüştürülen ve Beykoz’un genelini de bu şekilde dönüştürme çabaları hakim olduğunu görmekteyiz. Beykoz’un çilesini çekmiş, nesiller yetiştirmiş hak sahibi olan dar gelirli insanları ya betonlaşmış komşu ilçelere ya da kuytu köşelere sıkıştırılmış, mahalle kültürünü ortadan kaldırarak oluşturulmuş yapılara mahkum ederek her iki kesime de normal şehir yaşantısından soyutlayan yeni bir yaşam tarzı dayatılmaktadır."

"Tarihi çağrımızı tekrarlıyoruz"

Merkezi yönetime çağrıda bulunan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığının İBB’yi devre dışı bırakarak riskli alan oluşturmak ve kentsel dönüşüm gibi formülleri devreye sokarak Üsküdar, Kirazlı Tepe, Kadıköy, Fikirtepe örneklerinde görüldüğü gibi Beykoz’u da böyle bir çıkmaza sokmamaları için tarihi çağrımızı tekrarlıyoruz" şeklinde konuştu.

Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Beykoz Belediye başkanımız Sayın Murat Aydın; Çözüm önerilerimizi dikkate alarak mülkiyet, imar ve planlama sorununu çözüp hayata geçirin. 5 yılda15 yıllık değil 50 yıllık icraat yapmış olacaksınız. Bizler de size teşekkür edeceğiz. Aksi takdirde,söz verilip yapılmayan ve eksik yapılan  icraatları halkımıza anlatarak sizleri tanımalarını sağlayacağız."

Haber Merkezi

Beykoz Riva’daki Elmasburnu Plajında bayrak gerginliği
Önceki Beykoz Riva’daki Elmasburnu Plajında bayrak gerginliği
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (1 Yorum)

Query (3 yıl önce)

Islerine gelmez, duymaz işitmez sagir dilsiz olurlar. 2019 secimlerinde hergun cikip imarla ilgili aciklama yapanlar nedendir bilinmez birden susutular. Umarim insanlar bundan sonra gozleri acilir.

Yorum Yaz