Saadet Partisi Beykoz'dan kültür merkezi çağrısı

  • 3
  • 6641
Saadet Partisi Beykoz'dan kültür merkezi çağrısı
Saadet Partisi Beykoz'dan kültür merkezi çağrısı
Saadet Partisi Beykoz'dan kültür merkezi çağrısı
Saadet Partisi Beykoz'dan kültür merkezi çağrısı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç'un düzenlediği sabah kahvaltısında ilçe yöneticilerine kültür merkezi için çağrı yapıldı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığında düzenlenen sabah kahvaltısında İlçe Başkanı Muammer Koç'a İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel'in yanı sıra ilçe yöneticileri de eşlik etti.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın adını taşıyan kültür merkezinin 2011 ile 2018 yılları arasında iki defa tadilat yapıldığına dikkati çeken İlçe Başkanı Muammer Koç, "Sayın Belediye Başkanımız Murat Aydın'ın 2021 Ocak ayı meclis konuşmasında kültür merkezinin çürük raporunun varlığından söz edip, adliye ve kaymakamlığın da deprem dirençlilik analizlerinin yapılacağını söylemesi yıllarca sözü edilen marina ve meydan projelerinin tezahürü olduğunu akıllara getirmektedir." dedi.

Söz ettiği projelerin neden kamuoyuna açıklanmadığına işaret eden Koç, Murat Aydın'a "halkın tepkisinden mi çekiniyor" ifadelerini kullandı.

"Başkanlık binası içinde dirençlilik ölçümü yapılıyor mu?"

Koç, "Meydan projesi kapsamında çalışma yapılıyorsa neden kültür merkezi tadilatı yapılarak 7,50 milyon lira çöpe atıldı? Beykoz’un acil çözüm bekleyen sorunlarının başında meydan projeleri, adliye ve kaymakamlık binasının yetersiz kalması mı ki önceliğinize bu çalışmaları aldınız? Adliye ve kaymakamlık binalarının düşük katlı olması, planlı projeli olup aynı zamanda kontrollü bir şekilde yapılması, olası bir depremde en son hasar alacak binalar sıralamasında yer almasını gerektirmez mi? Büyük depremleri gören başkanlık binası içinde dirençlilik ölçümü yapılıyor mu?" diye konuştu.

Kültür merkezine yapılan tadilat masrafları, yıkımı, yerine yapılacak bina, ön görülen adliye ve kaymakamlık binalarının yıkımı ile yeni binaların yapımı için ortalama 110 milyon liralık bir bütçenin oluşma ihtimali bulunduğunu ifade eden Koç, şunları söyledi:

"Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın'a çağrımız, yıktığınız kültür merkezini aynı ismi taşıyacak şekilde yapacağınızı ifade ettiniz. Adliye ve kaymakamlık binalarının dirençlilik ölçümü çürük çıktığı takdirde güçlendirme yaparak devamını sağlamanız ve  diğer makyaj projelerinizi askıya almanızdır."

"Sosyal konut yapım çalışmaları da yapabilir"

"Beykoz’un deprem, ekonomik sıkıntı, işsizlik, imar planları gibi gerçek sorunlarına odaklanmanızdır. Plaj ihtiyacı, kültürel çalışmalar, meydan genişletmeleri gibi hizmetleri yapan belediyemiz, pekala işsizliği ve ekonomik sıkıntıyı giderici, istihdam sağlayıcı,depreme dayanıklı sosyal konut yapım çalışmaları da yapabilir."

Haber Merkezi

Soğuk ve karlı hava Beykoz'a geri geliyor
Önceki Soğuk ve karlı hava Beykoz'a geri geliyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (3 Yorum)

Query (4 yıl önce)

Tebrikler... 3 sene once Beykoz Belediyesinden aldigimiz bilgi... imar planlari hazir onay bekleniyor denmisti. Hatta Rahmetli Yucel baskan secim konusmalarinda 3 yil once sit derecelendirmesi yapildi demisti. Halbuki daha yeni derecelendi. Yani 3 yil geriden geliyoruz. Allah sonumuzu Hayr etsin.. bakalim omrumuz yetecek mi imari gormeye.

Mahmut Emin Avşar (4 yıl önce)

Saadet partisine hakkın sesi olduğu için çok çok çok teşekkür ederim gerçekleri en azından görebiliyoruz artık

Kemal KAPTAN (4 yıl önce)

Gayet açık gidecekler bir gün ve hesap verecekler.

Yorum Yaz