Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı

  • 0
  • 9449
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı
Saadet Partisi, Beykoz'da bayramlaştı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, İlçe Merkezi'nde partilileriyle bir araya gelerek bayramlaştı.

Bayramın üçüncü günü gerçekleştirilen programda konu yine 15 Temmuz darbe girişimiydi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selman Esmerer, İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, İl Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu, Anadolu Gençlik Derneği Beykoz Şube Başkanı Rıza Gik'in katıldığı bayramlaşma programı yaklaşık bir saat sürdü. 

Partililerden Ahmet Önal'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan program yaklaşık bir saat sürdü. Kürsüye ilk olarak Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, davet edildi. 

Kurban bayramının diğer bayramlardan daha evrensel bir mesaj içerdiğini belirten İlçe Başkanı Kaçmaz, partililerine hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

Şeref Kaçmaz: "Kurban Bayramını 15 Temmuz'un gölgesinde idrak ediyoruz"

"İslam aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun, hayırlara vesile olsun. Kurban Bayramı'nın kurbanın diğer ibadetlerden biraz daha evrensel bir mesajı vardır. Rabbim hepimize İbrahim olmayı, İsmail olmayı hepimize nasip etsin. Kurban bayramımızı 15 Temmuz'un gölgesinde idrak ediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içerisine sızarak, silah unsurlarını gasp edip milletin meclisini bombalandı. Millete kurşunlar sıkıldı. Güvenlik güçlerimiz şehit edildi. 250'nin üzerinde şehit verdik. Bu mübarek günde dua ediyoruz başka 15 Temmuz'lar görmemek için" şeklinde konuşan Başkan Şeref Kaçmaz, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın mevcut hükümete olan uyarılarını hatırlattı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz şöyle devam etti:

Kaçmaz: "Önümüzde bizi neler bekliyor bilmiyoruz"

"2002'den beri iktidar olan hükümet birçok büyük meselede Prof. Erbakan hocamızın ikazlarına rağmen açılım, Ergenekon, Suriye, Irak ve paralel devlet yapılanması sürecinde bütün uyarılarımıza kulak tıkadı. Yanlarındaki vatan hainlerinin söylemlerine inandılar. Bizler idarecilerimizin ihanet içerisinde olmadığını düşünüyoruz ama içerisine düştükleri durumda gaflet içerisine düştüler. Açılım sürecinde ülkeyi bölmek isteyen sosyalist güçlerin desteğiyle Doğu'da nerdeyse her yolun altında bomba var. Bu gafil kararlar sayesinde teröristler bu hazırlıkları yaptılar. Hata ettik dediler ama bedeli ağır oldu. Ergenekon meselesinde de suçsuz asker görevden uzaklaştırıldı. Neticeye baktılar hata ettiler. Paralel yapılanma konusunda biz hükümeti yıllarca uyardık. Önümüzde bizi neler bekliyor bilmiyoruz ama ne istedilerse daha önce verdiler. Atamaların altına imzalarını attılar. Ancak 15 Temmuz'da millet çok büyük bedel ödedi" dedi.  

Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'ın ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, konuşmasını yapmak üzere davet edildi. Bir başka programı nedeniyle erken ayrılan Yücel, programa olan katılımın az olmasıyla ilgili bir anekdot paylaştı.

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel: "Nice azlar, nice çoklara galip gelmiştir"

Selman Yücel şöyle konuştu:

"İnsan hep kendiyle hesaplaşmadadır. Buraya geldik muhasebe yapıyoruz. 50 kişiyiz burada. Beykoz 250 bin kişi, peki geri kalan millet nerede? Biz hak dava olduğuna inanıyor muyuz? İmtihanda olduğumuza inanıyor muyuz? Neticeyi Allah'ın vereceğine inanıyor muyuz? Elhamdülillah. O zaman sayının az olması bizim inancımızda bir sıkıntı olduğunu göstermez, aman Saadet Partisi neden bu kadar az kişi diye düşünmeyin. Kalabalık olsak güzel olmaz mı? Olur ama sayıların pek bir önemi yok" şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye davet edilen isim 30 mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Genel Başkan Yardımcısı olan Selman Esmerer oldu. Esmerer, kurban bayramının hayırlara vesile olmasını dileyerek 15 Temmuz darbe girişimine değindi.

Genel Başkan Yardımcısı Selman Esmerer: "İslam coğafyası, 15 Temmuz ruhunu yakalamalı"

Genel Başkan Yardımcısı Esmerer, "Kurban Bayramı İslam'ın kurtuluşuna vesile olsun. Bu bir imtihan Cenab-ı Allah'ın bir imtihanı. Rahmetli hocamız İslam ümmetinin kurtuluşunun bir araya gelmesi, birlik olması gerektiğini vurgulardı. 15 Temmuz'da Türk milleti olarak büyük bir birlik ve beraberlik yakaladık. Bunun İslam coğrafyasına yayılmasını sağlamak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Kaymakam Katırcı yine Beykoz’un yüreğini sızlattı…
Önceki Kaymakam Katırcı yine Beykoz’un yüreğini sızlattı…
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz