Saadet Partisi 7. Sıra adayı Mehmet Fatih Akdağoğlu

  • 0
  • 9719
Saadet Partisi 7. Sıra adayı Mehmet Fatih Akdağoğlu
Saadet Partisi 7. Sıra adayı Mehmet Fatih Akdağoğlu

Saadet Partisi 26 Haziran 2018 günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde ince eleyip sık dokudu.

İktidar partisinde alt sıralarda olsa dahi listeye girebilmenin önemsendiği Beykoz’da Saadet Partisi Beykoz’dan Milli Görüş camiasının yakından tanıdığı 3 ismi milletvekili adayı gösterdi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve Muammer Koç’un yanısıra Beykoz’da yakından tanınan Temel İnşaatın sahiplerinden Mehmet Fatih Akdağoğlu’da İstanbul 1. Bölge 7. Sıradan Milletvekili aday listesinde yer aldı.

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde de İstanbul 1. Bölge 17. Sıra milletvekili adayı olan Akdağoğlu, siyaset Milli Görüş’te başlayan bir isim olarak birçok kademede sorumluluk üstlendi.

Beykoz’da iş dünyasında da yakından tanınan isimlerden olan Mehmet Fatih Akdağoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Akadağoğlu, Milli Görüş’ün kendileri için bir yaşam biçimi olduğunu ve her zaman temelinde var oldukları Milli Görüş felsefesinin Türk siyaseti için son derece önem arz ettiğini söyledi.

“Türk demokrasisi için en çok bedel ödeyen partiyiz”

Türk demokrasisi açısından kritik dönemlerde, Milli Görüş’ün kritik sorumluluklar üstlendiğini ve bütün krizleri engin tecrübesi ve ferasetiyle iyi yönettiklerini ifade eden Akdağoğlu, “Milli Görüş Türk demokrasisi için geçmişte en ağır bedelleri ödeyen bir partidir. Bugün gelinen noktada yine demokrasi adına bir krizle karşı karşıyayız. Yine inanıyorum ki, 26 Haziran 2018 Milletvekilli Genel Seçimleri sonucunda ülkemiz bu krizden çıkacak, yine Saadet Partisi’nin üstlendiği misyon demokrasimizi rahatlatacaktır. Milli Görüş ideolojisi Türkiye’mizin temel taşı olması hasebiyle, inanıyorum ki, milletimiz üstlendiğimiz bu sorumluluğu karşılıksız bırakmayacaktır” şeklinde konuştu.

Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı olması durumunda, Milli Görüş felsefesinin Türkiye’yi dünyada söz sahibi yapacağına ve insanımızın refah seviyesinin yükseleceğine inandıklarını da sözlerin ekleyen Akdağoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı Adayımızın da ifade ettiği gibi, prensip olarak Başkanlık sistemine karşı değiliz. Güçlü bir parlamento için var gücümüzle çalışıyor, halkımızın desteğini istiyoruz” dedi.

Mehmet Fatih Akdağoğlu kimdir?

Bursa’da 1982 yılında doğan Mehmet Fatih Akdağoğlu, eğitimini İnşaat Mühendisliği dalında Yüksek lisans yaparak tamamladı.

Millî Görüş’ün çeşitli kurum ve kademelerinde görev alan Akdağoğlu, Yeni Bir Dünya İş Adamları Derneği ve Temiz Toplum Derneği’nde Genel Başkan Yardımcılığı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdürmektedir. Akdağoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Gönül Sofrası şehit yakınları ve gazileri ağırladı
Önceki Gönül Sofrası şehit yakınları ve gazileri ağırladı
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti