Ekrem TUNCER
  • 06/03/2017 Son günceleme: 06/03/2017 23:46
  • 8.257

Evet ve hayır safları sıkılaşırken arada kalan bir parti var. AK Parti ve MHP evet derken, CHP, HDP ve BBP gibi partiler de Hayır diyor. Saadet Partisi de arada kaldı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu; ‘Başkanlığa evet ama bu maddelere hayır’ dedi. Ve ekledi; 'biz çalışma yapmayacağız.' Partinin YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Dr. Fatih Erbakan'da hayır demediklerini açıkladılar. Hatta Sayın Asiltürk; 'Hayır dersek, mevcut sisteme evet demiş oluruz. Bu da sakıncalıdır.' Demiştir. Yani Saadet Partisi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi kararsız kaldı. O seçimde de üç adaydan hiçbirisine destek vermemişti. Hatta bazı arkadaşlarımız, oy pusulalarına Rahmetli Erbakan'ın ismini yazacak kadar da işi sulandırmışlardı. 

Saadet Partisi böyle ortada kalınca; sağından AK Parti, solundan da CHP çekiştirmeye başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ve Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun Erbakan Hocamızın anıldığı programa katılması ve HALK TV’nin canlı yayına geçmesi sonrası muhafazakar kesimde fena bir dalgalanma ve karışıklık oldu. Neydi bu olayın aslı/astarı? 

Saadet Partisi; Erbakan Hocamız vefat ettikten sonra her yıl geleneksel olarak anma programı düzenlemektedir. Programlara devlet erkanı ve siyasi parti temsilcileri davet edilmektedir. Bu yıl altıncısı düzenlenen etkinliğe, yine aynı şekilde siyasi parti temsilcileri, Başbakan, TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı davet edilmiş.

Sayın Kılıçdaroğlu'da bu davete icabet etme ihtiyacı hissetmiş ve programa katılmış. Halk TV'de canlı yayına bağlanmıştır. O gece BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti adına Mehmet Ali Şahin gibi isimlerde protokoldeydiler ve birer konuşma yaptılar. Program sonrası katılımcılara Erbakan Hocamızın 'Davam' kitabı hediye edildi. Programa katıl(a)mayan Başbakanımız, TBMM Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın uzun uzun gönderdikleri mesajlarda tane tane okundu. Bunları da Halk TV canlı yayınladı. Salondakiler de alkışladı. Şimdi bu programda ne var? 

Bu fotoğrafa bakıp Saadet Partisi'ne ve Genel Başkanına salya/sümük saldıran AK Parti yalakalarına ne demeli? Be utanmaz adamlar; Kılıçdaroğlu Yeni Kapıda konuşurken neredeydiniz? Saadet Partisi tüm siyasi parti ve STK'ları davet ederken, Ana Muhalefeti es mi geçecekti? O geceye, Sayın Başbakanımız veya Cumhurbaşkanımız katılsalardı, A HABER canlı vermeyecek miydi? Davam kitabı onlara da hediye edilmeyecek miydi? O zaman ne diyecektiniz?

Herkese açık olan bir anma programı üzerinden içinizdeki kini kusuyorsunuz. Bırakın her fırsatta şu Saadet Partisi'ne sataşma işini. Yüzde bir bile oyu olmayan neredeyse dernek havasına girmiş olan bu hareketten daha ne istiyorsunuz? 'Yok şu kanallara çıkıyorlar.' Yahu sizin kanallar çağırdı da, 'gelmeyiz' mi dediler. Facebook'ta canlı yayın için çağırsanız gelecek durumdalar. Siz neyin peşindesiniz? 

Yeni Akit'ten türbanlı bir sürtükte kalkmış, Sayın Karamollaoğlu'nun eşinin İngiliz olduğundan falan bahsedip, ajan olduğuna işi vardırmaya çalışmış. Hadi ordan, hadi ordan, hadi ordan domuz uşağı seni.

Yazarın Yazıları