Güncel

Saadet Partililer geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Saadet Partililer geleneksel iftar yemeğinde buluştu
10.06.2017 22:42
| | |
5069

Foto galeri

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde partililerle bir araya geldi.

Öz Paşabahçe Düğün Salonunda gerçekleştirilen iftar yemeğine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi (SP) Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kalaycı, AGD Beykoz İlçe Başkanı Rıza Gik ve STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeğine partililer yoğun ilgi gösterirken açılış konuşmasını Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaptı. Kaçmaz, ramazan ayının sabır ve hoşgörü ayı olduğuna değinerek, "On bir ayın sultanı geldi ve gidiyor" dedi.

"Siyonizm 5 bin 600 yıldır ilk kez bu kadar çok yaklaştı"

Ülke genelinde terör olaylarının yeniden başladığını ve şehitlerin ardı arkasının kesilmediğine dikkati çeken İlçe Başkanı Kaçmaz, "Malum ülkemizde terör olayları tekrar ateşlendi. Her gün terör olayları yeniden duyulmaya başlandı. Suriye'de, Mısır'da, Irak, Libya, Arakan ve şimdi de Katar'da meydana gelen olayları endişe ile izliyoruz. Bütün bunların arkasında Katar'ın doğalgaz ve petrol zenginliği gibi etkenler olabilir. Ancak şunu unutmamız lazım, Siyonizm 5 bin 600 yıldır emellerine ilk kez bu kadar çok yaklaşmıştır" ifadelerini kullandı.

"Biz burada bizi yönetenlere sesleniyoruz"

Kaçmaz, geçtiğimiz ay Katar Meclisinde Yahudi Ulus Devleti yasasının kabul edildiğini hatırlatarak, "Bugüne kadar yaptıkları karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu misali kurguyu şimdi alenen yapmaktadırlar. Katar'a yapılan bu abluka ve yaptırımların arkasında Yahudi lobisinin parmağı çok açık bir şekilde duruyor. Biz burada bizi yönetenlere şöyle sesleniyoruz. Erbakan hocamızın 15 Haziran 1997 yılında kurduğu D8 ülkeleri var. Bu D8 ülkelerindeki bağ kuvvetlendirilirse ne Amerika, ne Rusya, ne siyonizm veya emperyalist güç bizim topraklarımızda iş yapamaz" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz konuşmasının son bölümünde ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir gecesini ve arkasından gelecek ramazan bayramını tebrik etti.

Şeref Kaçmaz'ın ardından kürsüye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim geldi. Dr. Sevim, Türkiye genelinde farklı siyasi görüşlerin olduğunu ve bu görüşlere bağlı siyasi parti temsilerinin kararlarını istişare halinde alması gerektiği görüşünü savundu.

"İnsanlarımızı temsil eden siyasi partiler var"

Dr. Abdullah Sevim şunları söyledi:

"Hepinize hoş geldiniz diyorum. Ülkemizde bir çok farklı görüş yer almaktadır. Bu görüşlerin bazı temsilcileri de siyasi partilerdir. Bugün ülkemizde çeşitli yapıda insanlarımız ve kardeşlerimiz var. Bu insanlarımızı temsil eden siyasi partiler var. Bu siyasi partilerin temsilcileri durumunda olanların bir araya gelmesi, ülke meselelerini birlikte müzakere etmesi ve insanlığın buna ihtiyacı var. Bizler yüzyıllarca yer yüzünde dünyanın dört bir kıtasında insanlığa hizmet etmiş olan bir ecdadın torunlarıyız. İnsanlara insan olmayı, birbirleriye farklı inançlara sahip olsalar bile birlikte yaşamayı, hoş görüyü, sevgiyi ve saygıyı bizim dedelerimiz öğretti. Şimdi bize yeniden bu düzeni tekrar sağlamak düşüyor."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel haber, Saadet Partisi, İftar, Dr. Abdullah Sevim, Şeref Kaçmaz, Mahir Taştan, İbrahim Kalaycı, Rıza Gik, Anadolu Gençlik Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"