Saadet, 4 Beykozluyu aday gösterdi

  • 0
  • 8435
Saadet, 4 Beykozluyu aday gösterdi
Saadet, 4 Beykozluyu aday gösterdi

Saadet Partisi, 1 Kasım Seçimleri'nde Beykoz İlçe Teşkilatı'nın hakkını teslim etti.

Saadet Partisi, 1 Kasım Seçimleri'nde Beykoz İlçe Teşkilatı'nın hakkını teslim etti.

Daha önce yapılan 7 Haziran Genel Seçimleri'nde Beykoz'da topladığı 5 bin 579 oyla yüzde 3,70 oy oranına ulaşan ve bu oranla hem genelde partisinin 2,06 olan oy oranını geçen hem de İstanbul'daki ilçeler arasında 1. olan SP Beykoz İlçe Teşkilatı, 1 Kasım Seçimleri'ne odaklandı. Saadet Partisi Genel Merkezi, Beykoz ilçe teşkilatında yetişen iki Gençlik Kolu Başkanı'nı da İstanbul İl Başkanlığı İcra Kurulu'nda görevlendirmesinin ardından şimdi de ilçeye 1 Kasım ayrıcalığı yaptı. Dost Beykoz, İstanbul 1. Bölge'deki 31 adayın 4'ünü Beykoz'dan belirleyen Saadet Partisi'nin aynı zamanda 15. sıra Adayı olan İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'la görüştü ve konuyla ilgili düşüncelerini sordu.

İşte o sorular ve yanıtları:

Sayın Kaçmaz, nedir bu Saadet Partisi'nin Beykoz'a olan aşkının arka planındaki gerçek?

"Saadet Partisi Beykoz İlçe teşkilatı olarak, İstanbul genelinde 7 Haziran seçimlerinin 'en yüksek oy oranına sahip' 1. ilçesiyiz... Bu sonuç, ilçe teşkilatının her kademesinde uyumlu ve özverili çalışmasının doğal bir sonucudur.

Uzun yıllar bir arada görev yapan birçok seçim tecrübesi kazanmış ana kademe ve gençlik teşkilatımız, yıllar boyu Beykoz'un her mahallesinde, her sokağında çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadılar. Bundan dolayıdır ki, gittiğimiz her kapıda, sevgi ve saygıyla karşılandık. Kazanılan bu tecrübeyi 1 Kasım seçimlerinde de her seçmenimiz, her Beykozlu hemşerimizin gönlünü fethederek, seçim sonuçlarına pozitif yönde etki etmesini sağlayacağız."

Sizin de 15. sırasında yer aldığınız 1. Bölge Listesi'nde toplam kaç Beykozlu var? Biz daha önce Dost Beykoz olarak biliyorsunuz, 'Beykoz, Saadet'in belkemiği' şeklinde bir haber yazmıştık. Bu başarı öyküleri devam edecek mi?

"İlçemizin kazandığı başarı, il yönetim kadrosuna daha fazla Beykozlu yönetici vermemizi sağladı. Bir kaç yıl öncesine kadar il yönteminde Beykozlu yokken, 2011'de bizim il yönetim kurulu üyesi olmamız; sonrasında sizin de söylediğiniz gibi 2 Gençlik İlçe Başkanımızın, Gençlik İl İcra Kurulu'na seçilmeleri ile devam etmiş ve 1 Kasım seçimlerinde 1. Bölge'den 31 vekil Adayı'ndan 4'ünün Beykoz İlçesi'nden olmasıyla zirveye çıkmıştır. Bu ivme, bu yükseliş, 1 Kasım seçimlerinde de ilçemizin, il genelinde 1. olmasını sağlayacağı kanaatindeyim.

Bütün adaylara ve siyasi partilere de sizin aracılığınızla, bu seçimlerde başarılar dilerim. İnşallah seçimler, sonuçları itibariyle kardeşliğin tesis edilmesine; birlik ve bütünlüğün sağlanmasına vesile olur."

‘Saadet Partisi, son 7 Haziran seçimlerinde yaklaşık 1 milyon oy topladı ancak Meclis’e giremedi…’

Saadet Partisi, son yapılan 7 Haziran Genel Seçimleri'nde Meclis'e giren AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin ardından 5. olmuş ve ülke genelinde 1 milyona yakın oy almıştı. Toplamda 949 bin 636 oy alan Saadet Partisi, İstanbul 1. Bölge'de de 66 bin 467 oy toplamış; Beykoz ise 5 bin 579 oyla İstanbul ilçeleri arasında 1. olmuştu.

Haber Merkezi

Otağtepe Caddesi göz kamaştırıyor
Önceki Otağtepe Caddesi göz kamaştırıyor
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz