S. Gökçepınar’a çok amaçlı derslik

  • Güncelleme: 20.12.2012 00:11
  • Okunma: 13555 kez
  • Yorum: 0
Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu’na Yıldırım Holding tarafından yaptırılan “Çok Amaçlı Salon ve Derslik” hizmete açıldı.
S. Gökçepınar’a çok amaçlı derslik

Açılışa, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek, Yıldırım Holding adına Serpil Yıldırım ve bir çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunumunu 4. sınıf öğretmeni Ülkü Gülsoy’un yaptığı açılışta; Atatürk’e ve tüm şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan Doğan Şengök yönetiminde istiklal marşı okundu.

Okul Müdürü Bekir Sağır kısa konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Cumhurbaşkanı olmasaydınız ne olmak isterdiniz?’diye sorduklarında “Milli Eğitim Bakanı olarak eğitim davasına hizmet etmek isterdim” diye cevap vermesi atamızın eğitime, eğitimin insan hayatında ki yeri ve önemine ne kadar değer verdiğinin büyük bir kanıtıdır ifadelerini kullandı.

Bekir Sağır, okulumuza maddi ve manevi bakımdan destek veren ve şu anda içinde bulunduğumuz salonun ve bir sınıfın yapımında emeği bulunan Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Rıza Yıldırım’ın eşi Serpil Yıldırım Hanımefendi’ye, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin adına teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazm, Yekrek ise, “Devlet olarak el, ele verip yeni nesilleri en iyi şekilde bilgilendirmeliyiz. Bu görev sadece benim değil, tüm halkın görevidir”şekline konuşarak, “keşke bu okulun imkanı olsa da büyük gelişimler yapsaydık… Ama şunu çok iyi biliyorum ki, Beykoz çok daha güzel yerlere gelecektir… Buna inanıyorum” dedi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan da, “salonun yapılmasında emeği geçen tüm uğraşanlara saygılarımı sunuyorum ve bundan çok mutluluk duydum… Bizlerde elimizden geleni halkımız ve Beykoz’umuz için yapmaya hazırız” dedi.

Atatürkçü gençler yetiştirelim..

Programın başında konuşma yapmayı düşünmediğini ifade eden Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yıldırım’ın eşi Serpil Yıldırım, holding olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade ederek, Samsun’da yatılı Fen Lisesi, Elazığ, Bursa ve bir çok illerde yatırım yaptığımız okullar var ve biz bundan çok onur duyuyoruz… Velilerden bir ricam var, Atatürkçü gençler yetiştirelim Cumhuriyetimizi korusunlar” şeklinde konuştu.

Kaymakam’dan Yıldırım Ailesi’ne teşekkür

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan,  “Yıldırım ailesine çok teşekkür ederim böyle güzel işlerin altına imza atmaları beni çok sevindirdi” ifadeleriyle başlayarak, diğer iş adamlarımızın da bu konularda biraz daha hassasiyet göstermelerini beklediklerini söyldi.

“Yeni nesil geliyor, gençlerimiz geliyor daha doğrusu çocuklarımız ve yarınlarımız geliyor, ama bu nüfus hızıyla okullarımızı, eğitim alt yapısını kısa sürede tamamlamamız mümkün değil. Devlet olarak aslında çok yatırımlar yapılıyor ama şu da var ki, eski binaları güçlendirmek yeni binalar yapmak gerekiyor… Buna da devlet imkanları ile yetişmemiz mümkün değil” şeklinde konuşan Kaymakam Erdoğan, “yetişiriz bu sefer daha çok vergi koymamız gerekiyor, onunla uğraşacağımıza hayır severler de kendilerini ölümsüzleştirebilirler, hem de servetleri daha anlamlı hale gelebilir ve bunun için herkesi katkı sağlamaya davet ediyoruz” dedi.

Kaymakam Erdoğan konuşmamsının sonuna şu ifadeleri kullandı: “Bir günün akşam rakı paralarını bir araya getirseniz bir kütüphane, okul, konferans salonu olur veya bir yoksul ailenin bir yıllık yiyeceği olur.

Programın devamında ise 2-B sınıfının öğrencileri ritim korosu eşliğindeki darbuka şovu protokolden ve izleyenlerden geçerli not aldı.

Programın son bölümünde ise, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Serpil Yıldırım’a katkılarından dolayı bir plaket verdi. Maddi ve manevi fedakarlıklardan kaçınmadan okula destek olan Yücel Çelikbilek adına yardımcısı Nevin Çalışkan’a plaketler verilirken, açılış kurdelesi Kaymakam Süleyman Erdoğan, Serpil Yıldırım, Nazmi Yekrek ve Okul Müdürü Bekir Sağır tarafında yapıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz