Rüzgarlıbahçe’ye Nanoteknolojik Okul

  • Güncelleme: 23.09.2013 00:11
  • Okunma: 11466 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da Dünya Bankası’nın desteği ve hayırseverlerin katkılarıyla nanoteknolojik malzeme kullanılarak yenilenen Rüzgarlıbahçe Ortaokulu yeni eğitim-öğretim yılına başladı.
Rüzgarlıbahçe’ye Nanoteknolojik Okul

Dünya Bankası’nın desteği ve hayırsever vatandaşlar tarafından deprem güçlendirmesi tamamlanan ve yenilenen Rüzgarlıbahçe Ortaokulu düzenlenen törenle eğitim hayatına katıldı.

4 milyon 700 bin TL’ye yenilenen okulda boya gerektirmeyen ve kendi kendini temizleyen nanoteknolojik malzeme kullanıldı.

Rüzgarlıbahçe Ortaokulu’nun yenilenmesi dolayısıyla düzenlenen açılış törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Dünya Bankası koordinatörü Kazım Gökhan Elgin, hayırseverler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okulun açılışı dolayısıyla İlköğretim Haftasını da kutlayan öğrenciler, yeni eğitim yılına yepyeni bir okulda başlamanın sevincini yaşadı.

Törende yaptığı konuşmada fende ve bilimde ilerlemenin ancak eğitimle mümkün olacağına dikkat çeken Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, velilerden çocuklarına destek olmalarını istedi ve okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçede eğitimin her aşamasında değişim ve güzel gelişmelerin yaşandığını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Çubuklu, Rüzgarlıbahçe ve Soğuksu’yla birlikte bölgede bir eğitim vahası oluşacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve okul müdürü öğrencilere bir birinizi sevin, sayın ve çok çalışkan olun diyerek tavsiyede bulundu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve hayırseverlerle birlikte açılış kurdelesi kesildi ve okulun içindeki ana sınıflarının açılışı yapıldı.

Başkan Çelikbilek okul açılışının ardından Rüzgarlıbahçe Bahattin Özyazıcı İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz