Rüzgarlıbahçe kızlarından Defne’ye ağır darbe

  • Güncelleme: 28.11.2017 19:17
  • Okunma: 5615 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da sosyal çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, kız futbol takımıyla iddialı bir şekilde hazırlanıyor.
Rüzgarlıbahçe kızlarından Defne’ye ağır darbe

Kulüp Başkanlığını, aynı zamanda mahallenin muhtarı da olan Sedat Altun’un üstlendiği Rüzgarlıbahçe Spor Kulübünde, K. Bayram Taşkıranlar ile Özkan Baş da ciddi emek sarf ediyorlar.

Erkek takımlarında tüm yaş kategorilerinde liglere giren Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, geçen yıldan itibaren Kız Futbol Takımlarıyla dikkatleri çekti.

Mahalleleri için sosyal hayatlarından büyük fedakârlıklar yaparak işleri dışındaki tüm zamanlarını kulüpleri için harcayan Baş ve Taşkıranlar çifti, mahallelerinin kızlarının da aktif spor ile buluşmasından bir hayli mutlular.

İlk deneyimini geçen sezon yaşayan Kız Futbol Takımı, 2017-18 Sezonu için antrenman ve özel maçlarını belirli bir periyodda sürdürüyor.

Rüzgarlıbahçespor'un yıldız kızları,  yeni kurulan Çekmeköy Defnespor ile hafta sonunda yapmış oldukları hazırlık maçını 5-0 kazandı.

Lacivert-Kırmızı-Beyazlı Takımın Teknik Sorumlusu Özkan Baş yaptığı açıklamada, “Bu sene yeni kurulan takımlar arasında yer alan Çekmeköy İlçesi Takımı Defnespor ile güzel anların da yaşandığı bir müsabaka oynadık. Biz alınan skordan öte güzel bir arkadaşlık ve dostluk sergileme düşüncesinde olduk. Türkiye’de Bayan Futboluna olan ilgi maalesef yeterdi değil. Bu sebeple her kurulan kulüpler ile iyi diyalog oluşturma düşüncesindeyiz. Biz de geçtiğimiz yıllarda ilk kez bu kategoride takım kurduğumuzda birçok zorluklara göğüs gerdik, sabırlı olduk, pes etmedik. Bugün de yeni kurulan bir kulübümüzün yanında olduğumuz için gerçekten de mutlu olduk. Dediğim gibi alınan sonucu o kadar önemsemiyoruz, biz bunun değerlendirmesini kendi aramızda yaparız. Göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı Defnespor Yönetimine teşekkürlerimiz iletmek isteriz. Kendilerine liglerde başarılar diliyorum ” diye konuştu.

Rüzgarlıbahçespor Kız Futbol Takımının Antrenörü Özkan Baş daha sonra konuyu sergiledikleri futbola getirirken, “Çekmekoy Defnespor karşısında ilk hazırlık maçımız güzel oyun hücuma yönelik bir futbol ile dostça ve arkadaşça oynandı. Takımımızı, kızlarımızı etkili oyunu ile gelen galibiyet ve ahlaklı futbolları için tebrik ediyorum. Çalışmalarımız belirlenen periyotta aralıksız devam edecek. Ben bu kadar istekli bir kadroyu görünce sosyal hayatımızdan çok daha fazla  fedakarlık yapmak zorunda kalıyorum ancak her şeye değer ” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Rüzgarlıbahçespor Kız Futbol Takımını, Çekmeköy Defnespor karşısında farklı galibiyete taşıyan gollerden üçü Aliye’den birer tanesi ise Kübra ve Defne’den geldi.

Rüzgarlıbahçespor Kulübü ileriki dönemlerde ise futbol dışında diğer branşları ile de faaliyette bulunma düşüncesinde. Bunun için kafalarında projeler belirmiş durumda. Özellikle de mahalledeki okullar ile sıkı diyaloglar kurmak, bunu ilerletmek istiyorlar.

Rüzgarlıbahçespor Kız Futbol Takımı ve Antrenörleri Özkan Baş, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ile bir araya gelip görüntü verdiler. Özkan Baş Hoca Asım Özdemir'in kulüplerinin resmiyet kazanmasındaki payını kesinlikle inkâr edemeyeceklerini söylerken, "Rüzgarlıbahçespor'da onun yeri her zaman farklı olacaktır. Bizi sıklıkla ziyaret ederek motive etmekte" diye konuştu.

Özdemir ise Rüzgarlıbahespor'un federe olmasında payının yoğun faaliyetlerde bulunmaları ile şimdilerde daha da fazla anlam kazandığını söylerken, "Kızlarımıza katılacakları ligde başarılar diliyorum. Ortada büyük bir emek ve özveri var, bu sadece maçlardan alacağınız galibiyetlere endekslenemez, sizler zaten gönüllerin şampiyonu olmayı çoktan hak ettiniz" şeklinde konuştu.

Spor Servisi