Rüzgarlıbahçe İdmanyurdu Spor Kulübü - 2

  • 15.02.2020 13:44
  • Okunma: 5845 kez

Yazımın ilk bölümünde kuruluş ve çalışma felsefesi hakkında giriş bilgilerini vermiş olduğum Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Spor Kulübü kurulduktan sonra, özellikle de bu mahallenin muhtarı Sedat Altun, kurucu Başkan Fatih Aydın ve üye Kemal Bayram Taşkıran’ların ve diğer yönetim kurulu üyelerinin üstün gayretleri ve olağanüstü özverileriyle bakın neler yapıldı;

Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarı Sedat Altun’nun çabaları ve Fatih Aydın Başkanlığında bir kahvede yaklaşık 200 kişinin katılımıyla ortak bir kararla kuruldu. Dernek merkezi olarak da Rüzgarlıbahçe Cami Derneğinin idari binalarından uygun bir yer vermesiyle birlikte dernek merkezlerini oluşturdular.

Kurumsal bir yapıya kavuşabilmek adına tüm paydaşlardan (yönetici, sporcu, veliler, maddi manevi destek veren tüm semt sakinleri vs.) bir Genel Kurul oluşturuldu.

Yapılan periyodik (haftalık, aylık) toplantılar sonucunda veliler ve sporcularla ortak bir spor bilinci oluşturularak, Temel Kulüp Felsefelerini belirlediler.

Fatih Başkan döneminde ve antrenör Suat Hoca’nın önderliğinde kulübün taşıyıcısı pozisyonundaki (A) Takımlarını kurdular.

Daha sonra (A) Takımın Öz Kaynaklardan desteklenmesi amacıyla Futbol Altyapılarını oluşturdular ve skor kültürüyle değil, spor kültürüyle harmanlanan küçük yaş gurubu takımlarıyla liglere katıldılar.

Yapılan bire bir görüşmeler sonucunda, mahalle sınırları içerisinde yer alan iki İlköğretim Okulu pilot okullar seçilerek, Altyapı sporcu kaynaklarını oluşturdular. Ayrıca Okul Salonlarında Eğitsel amaçlı çeşitli güncel konuların gündeme geldiği konferans, panel ve toplantılar yapıldı.

Kulüp paydaşlarının tümü mahallerindeki genç nesli tehdit eden uyuşturucu tehlikesiyle mücadele ettiler ve bu çabaları her gün artan bir güçle ve daha organize bir biçimde devam etmektedir.

Kadına Şiddetin yüksek boyutlara uğraşarak ülkemizi tehdit eden ve yüreklerimizi dağlayan olumsuzluklarına inat Kadın Futbol Takımını kurarak kısa sürede TFF Profesyonel liglerinde (her kategoride) mücadele eder hale getirdiler.

Beykoz Belediye Başkanlığı ile yapılan uzun görüşmeler sonucunda Tesisleşmelerini gerçekleştirdiler. An itibariyle Tesislerini tüm sporseverlerin de yararına sunarak, sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin hazzını yaşıyorlar.

Tesislerde özellikle de Otizmle Mücadele kapsamında tamamen rehabilitasyon amaçlı At Binicilik etkinleri yapılmakta olup engelli çocuklarımıza hizmet verilmektedir.

Sosyal Sorumlulukları gereği, son olarak tüm yurdumuzu derinden yaralayan Elazığ, Malatya Depreminde zarar görenlere yardım amaçlı kampanyalar oluşturdular.

Sosyal ve Sportif etkinlere yoğun katılımları dolayısıyla an itibariyle İstanbul’un en önde gelen kulüplerinden bir oldular.

Bu sezon TFF 3. Ligde mücadele eden Kadın Takımları üçüncü sezonlarında çok başarılı bir çizgi yakalamış durumdalar. Ancak yaşadıkları tesis, seyahat giderleri ve malzeme problemi nedeniyle daha başarılı olamadıklarından yakınıyorlar. Şu an için Kavacık ve Kanlıca Sahalarında büyük saha çalışmalarını sürdürüyorlar. Başarı çizgilerini daha yukarılara taşıyabilmek için bir Sponsor arayışında olan kulüp yetkilileri seslerinin duyularak sporsever işadamlarından, kurum ve kuruluşlarla, yerel yönetimlerden kulüplerine destek olmasın bekliyorlar.

Bir önceki yazımdan etkilenen ve bana ulaşan kız sporcularımız da bu kulübümüzü merek ediyorlar ve futbol oynamak istiyorlar hatta diğer ilçelerden arayıp kadın futbol kulübü kurmak istediklerini söylüyorlar demek ki Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu spor kulübümüz bu konuda örnek bir kulüp olma misyonunu yerine getirerek marka olma yolunda dev bir adım atmış bulunuyor.

Ne diyelim, yolları açık olsun. Emeklerine sağlık. Çalışma, çaba onlardan her konuda destek bizden

Son olarak, Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Spor Kulübüne devam eden erkek ve kadın sporcularımızın çok mutlu olduklarını ve kulüpten ayrılmak istemediklerini gözlemlemek de bizleri ayrıca mutlu ediyor.

Mahalle Kültürünü koruyarak, Evrensel Kültüre uyum sağlamaları da ayrıca takdire şayan bir davranış.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları