Rüzgarlıbahçe bu işi başardı gibi

  • 0
  • 9337
Rüzgarlıbahçe bu işi başardı gibi
Rüzgarlıbahçe bu işi başardı gibi
Rüzgarlıbahçe bu işi başardı gibi
Rüzgarlıbahçe bu işi başardı gibi

Beykoz’un yeni kulüplerinden Rüzgarlıbahçespor camiası şu sıralar mutlu mu mutlu...

Bu sezon ilk kez resmi müsabakalara katılım sağlayan Lacivert-Kırmızılı ekip tecrübe kazanmayı amaçlarken, galibiyet haberlerinin gelmesi başta kulüp yönetimi olmak üzere mahallede heyecan yaratmış durumda.  Bunun yanı sıra çocuklardaki değişim en başta ailelerini ve okullardaki öğretmenlerini memnun etmekte.

Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Başkanı Fatih Aydın yaptığı açıklamada, "Her takımın lk kez liglere katılım sağladığı süreçte yaşananları bizler de fazlası ile yaşadık. Önce ilk golün heyecanını, sonra ilk puanın ardından ilk galibiyetin heyecanlarını sırası ile yaşadık. Gelinen noktada büyük fedakârlıklarda bulunsak da karşılığını almanın, görmenin mutluluğu bizlere eter de artar bile. Arkadaşlarımız ile bu işe soyunduğumuzda, ardımızdan burun burkenler, bu işin üstesinden gelemezsiniz, bir sahamız bile yok beyhude bir çaba diye konuşanlar bile hakkımızı teslim etmeye başladı."  diye konuştu.

Aydın, "Birçok yılların kulübü dahi bizim gibi yeni kurulmuş liglerin acemisi olan kulübün katıldığı kadar değişik yaş gruplarındaki lige katılmamakta. Bu bizim meseleye ne kadar önem verdiğimizin, samimiyetimizin de bir göstergesi olmuştur. Bakınız bu kulübün U12 Takımı hafta sonunda 10 farklı galibiyet aldı, TED İstanbul Koleji’ni 10-0 gibi bir skor ile yendi. Bu ana gelinceye dek bizlerde farklı yenilgilerin muhatabı olduk, üzüldük ama kesinlikle küsmedik, pes etmedik. Yine U12 Takımımız bazında konuşacak olursak grupta yılların kulüpleri takımları ile mücadele ediyoruz, maçlara çıkıyoruz. Şu anda 6 maçta aldığımız 4 galibiyet ile işte o takımları geride bırakmış olmamız bizlerin çalışma azmini, işimize odaklanma düşüncemizi de ortaya çıkarmıştır. Bu kulüp az sayıda gönüllü arkadaşımızın fedakârlıkları ile ayakta kalmakta. Gönül isterdi ki tüm mahalle sakinlerimiz, tüm esnafımız, iş adamlarımız bu çocuklara spor yapma heyecanları için katkıda bulunabilsin. Zamanla bu ortamı da yaşayacağımıza eminiz. Büyüklerimizden, ilçeyi yöneten değerli yöneticilerimizden sadece ve sadece bir sahamız olma beklentimiz var.  Bu konuda atılan adımların kısa bir zaman diliminde gerçekleşmeye başlanması en büyük temennimiz" ifadelerini kullandı.

Rüzgarlıbahçe Spor Kulübün kurmalarındaki amacı daha önce de kamuoyu ile paylaştıklarını ifade eden Başkan Fatih Aydın, "Biz mahallemizdeki genel tabloya baktığımızda 17-30 yaş arasındaki neslin birçok sıkıntılı, sorunlu yaşamı olduğunu görmekteyiz. İşte bundan bir 10 sene sonra vatanına, milletine, dinine faydalı bir neslin yetişmesi için çabalamaktayız. Bu çocuk ve gençlerimize sadece skora, futbola odaklı bir bakış açısı da sergilemiyoruz. Başarılarını teşvik ediyoruz, okuldaki ders notlarını takip ediyoruz, başarılı öğrencileri ödüllendiriyoruz. Bütün bu çabalarımızın geri dönüşü olumlu olmakta. Öyle ki bazı veliler gelip çocukları  ile ilgili endişelerini bizlere aktarıp, bizlerin çocukları ile konuşmamızı dahi istemekteler. Demek ki çocukları da olumlu izlenim bırakmışız, bu alınacak bütün galibiyetlerden daha güzel ve anlamlı olmakta" diye konuştu.

Futbol dışında da iyi birer insan olma düşüncesinin hâkim kılınmakta olduğu çocuk ve gençler her hafta gerçekleşen toplantılar ile değişik bilgilendirmeleri de almakta. Değişik Hocaların çocuklara dini ve hayata ilişkin bilgi aktarımları da dikkatlerden kaçmıyor. Her hafta değişik bir Hocayı konuk ettiklerini söyleyen Başkan Fatih Aydın sohbetlerin oldukça yararlı olduğu düşüncesinde.

Dediğimiz gibi bu Kulüpte hali hazırdaki tek beklenti biran önce spor tesislerine kavuşabilmek. Bu konuda sabırlı bir bekleyiş içerisindeler.

Talip ERCAN - Özel Haber

Tecavüzler, cinayetler, sebep ve çareleri
Önceki Tecavüzler, cinayetler, sebep ve çareleri
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz