Rüzgarlıbahçe Asenalarından bir ilk daha

  • Güncelleme: 29.07.2019 19:06
  • Okunma: 3889 kez
  • Yorum: 0
Rüzgarlıbahçespor son olarak Kadın Futsal Liglerinin başlaması için salondaydı
Rüzgarlıbahçe Asenalarından bir ilk daha

Beykoz İlçesinde kısıtlı imkanlarına karşın bir spor kulübü için fazlası ile dikkat çeken etkinlik ve projelere imza atan Rüzgarlıbahçespor son olarak Kadın Futsal Liglerinin başlaması için salondaydı.

Futsal Ligleri gerek erkekler kategorisinde gerekse de Üniversiteler düzeyinde resmi lig müsabakalarına sahne olurken, bu kapsamda bir de Kadınlar Futsal Ligi maçlarının olması için, ligin kurulabilmesi için Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi Spor Salonunda özel bir etkinlik müsabakası vardı.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı ve aynı zamanda İASKF Genel Sekreter Asım Özdemir’in de katkı sunmak amacı ile hazır bulunduğu maçta Rüzgarlıbahçespor Kız Futbol Takımının rakibi aralarında dostluk bağları olan Defnespor idi.

Rüzgarlıbahçespor Teknik Sorumlusu Özkan Baş yaptığı açıklamada, ” Bizler gençlerin, çocukların spor ile buluşması yolunda büyük çaba sarf eden emek harcayan bir kulübüz. Bu anlamda sosyal sorumluluk projelerimiz yanında bu tür sportif etkinlikler için de ne zaman üzerimize görev düşse çekinmeden yerine getiririz. Türkiye’de Kadın Futbol Ligleri son yıllarda önemli aşamalar katetti. Bunun Futsal Kategorisinde de gerçekleşebilmesi için bugün özel ve anlamlı bir maça ev sahipliği yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadık. Defnespor camiasına teşekkür ediyoruz. Umarız bu iki kulübün açmış olduğu yolda hedefe ulaşılır ” diye konuştu.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ise her iki kulübü de örnek teşkil edecek etkinlikleri için kutladığını ifade ederken, “Bu amaçla Kadın Futsal Ligi oynanması için Türkiye’de bir ilki başlatmak istiyoruz ve bir amacımız var. Bu düşünceye katkı sunan her iki takım sporcularının yanı sıra Teknik ve İdari Kadrolarını kutluyorum. Bu beklentinin karşılık bulması halinde çok önemli bir rol üstlenmiş olacaklardır.” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Rüzgarlıbahçespor

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz