Rüzgarlı değil Işıklıbahçe

  • 0
  • 10416
Rüzgarlı değil Işıklıbahçe
Rüzgarlı değil Işıklıbahçe
Rüzgarlı değil Işıklıbahçe

Rüzgarlıbahçe Mahallesi sakinleri, Fatih Aydın'ın öncülüğünde harekete geçti ve Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Derneği'ni kurdu.

Ancak yaklaşık 2 ay kadar önce Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun'un sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta gerçekleştirdiği atakla başlayan haberlerimize öyle bir yenisini ekledik ki, bir benzerini gösterebilmek oldukça zor. Rüzgarlıbahçe Mahallesi sakinleri, Fatih Aydın'ın öncülüğünde harekete geçti ve Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Derneği'ni kurdu. Mahalle esnaflarından Ali Evlimen ise Spor Kulübü Başkanlığı'nı üstlendi. Mahalle bununla da yetinmeyerek, tüm gençleri bir araya topladı ve 10'ar kişiden 32 takım oluşturup bir "Dostluk Turnuvası" düzenledi. Kadın, erkek, çoluk çocuk demeden,  gençleri kötü alışkanlıklardan uzakta tutmak için bir araya gelenRüzgarlıbahçe sakinleri, pırıl pırıl gözlerinden saçtıkları ışıklarla mahallenin adını birdenbire'Işıklıbahçe'ye çeviriverdi. Centilmenliğin, yardımseverliğin ve sporla birlikte eğlencenin de olduğu turnuva açılışında, ışık saçan Rüzgarlıbahçe Halkı'nın yanında yalnızca ve yalnızcaDost Beykoz vardı.

'Terminatör Sedat Altun'

O bir baba... O bir muhtar... Hayır hayır, o bir Terminatör. Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, adeta bir Terminatör gibi mahalledeki tüm olumsuz işlere savaş açmış durumda. Mahallelinin her derdiyle yakından ilgilenen Sedat Altun, onları bir maestro gibi yönetmeyi de çok iyi biliyor. Yeni projelere, yeni fikirlere her zaman açık olan,  alçakgönüllü tavırlarıyla dikkat çeken Altun, mahalleli tarafından çok ama çok seviliyor. Eşi ve çocuklarıyla birlikte iyi bir baba olarak da örnek olan Muhtar Sedat Altun, arı gibi çalışmaya devam ediyor. Dostluk Turnuvası'nın da baş mimarlarından birisi olan Muhtar Altun, gençleri spora ve sosyal paylaşımlara yönlendirebilmek için elinden geleni ve hatta fazlasını yapıyor.

'Kasap-Manav-Terzi elele'

Rüzgarlıbahçe Mahallesi'nde Dostluk Turnuvası düzenleneceğini öğrenen ensaf da elini taşın altına koymaktan çekinmemiş. Kimisi formalara, kimisi içeceklere kimisi de yiyecekleresponsor olmuş. Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Evlimen ve Rüzgarlıbahçe Spor Dernek Başkanı Fatih Aydın, masrafları yönetim kurullarıyla paylaşacaklarını ifade ediyor. Esnaf ise lojistik desteğinin peşi sıra manevi desteğini de eksik etmiyor. Rüzgarlıbahçe'de yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklara, uyuşturucuya, alkole bulaşmaması; bulaşanların ise kurtulması için büyük çaba gösteren insanlar, bu uğurda üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor.

'İlk maç ve ilk düdük'

Dost Beykoz yazarlarından ve aynı zamanda Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı olan Asım Özdemir'in de katıldığı kura çekimleri sonucu ilk maçı oynamak üzere Pess United ve Windy Garden takımları yeşil sahaya çıkıyor. Dernek Başkanı Fatih Aydın'ın da yer aldığı Pess United takımı, rakibini ilk yarıda bulduğu gollerle 2-0 mağlup ediyor. Maç sonu sahadaki futbolcular ise saha dışına kolkola çıkıyor. Maç esnasında ise ne izleyiciler ne de oyuncuların ağzından tek bir kötü söz dahi çıkmıyor. Dahası, Windy Garden'dan bir oyuncu yere düştüğünde kendi takım arkadaşlarından önce Pess United'lı oyuncular yerdeki rakibine elini uzatıyor. Centilmence ama spor kuralları içerisinde de deyiş yerindeyse ‘kıran kırana’ tam 3maç oynanıyor. Alınan sonuçlar ise ilk gün için şu şekilde kayda geçiyor:

Pess United 2 - 0 Windy Garden

Çınarlıspor 8 - 3 Giresunspor

Ak Mardin 6 - 6 ON-HAN (Penaltı atışları sonrası ON-HAN rakibine 10'a 8'lik üstünlük sağladı)

'Final tarihi: 27 Haziran'

Gençleri spora teşvik etmek amacıyla büyük emekler sonucunda "Kulübüne Sahip Çık! Spor, Huzur ve Barıştır! Uyuşturucu ve Alkolden Uzak Dur!" sloganıyla yola çıkanRüzgarlıbahçe sakinleri, hafta içi her gün Çavuşbaşı Gündoğdu Mahallesi'ndeki Halı Saha'da bir araya gelecek. Maçlar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri oynanırken, 27 Haziran Cuma günü akşamı saat 21.00’de ise final müsabakasına çıkılacak.

Spor Servisi

Ortaçeşme Spor Kulübü satılacak mı?
Önceki Ortaçeşme Spor Kulübü satılacak mı?
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz