Yaşam

Rus gelin Beykoz'da Müslüman oldu

Rus gelin Beykoz'da Müslüman oldu
25.03.2015 10:50
| | |
7685

Rusya Federasyonu uyruklu İnna Zakharova (24) Beykoz Müftülüğü'ne başvurarak İslam dinini seçti.

Tanıştığı Türk genci Onur Küçükyıldız (32) ile evlilik hazırlıklarına başlayan İnna, Beykoz Müftülüğü’nde yapılan İhtida töreninde şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek İslam Dinini seçti ve Yasemin ismini aldı.

Müftü Demirtaş ihtida töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aramıza hoş geldiniz. İnsanlıktan zaten kardeşimiz idiniz, şimdi de din kardeşimiz oldunuz. Bu şahadetinizle birlikte barış dini olan İslam’ı seçmiş oldunuz. İmanınız mübarek olsun. Yeni adınız tercihiniz üzere Yasemin'dir. İslâm üzerine daim olunuz. Şimdi tertemiz yeniden doğmuş gibi gıpta edilecek bir insansınız. İslâm’a göre, İslâm dinini kabul ettiğiniz andan itibaren geçmiş günahlarınızı Allah Teala’nın bağışladığını, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam bizlere müjdelemektedir. Biliniz ki, Yüce Rabbimiz bizlere çok yakındır. Yaptıklarınızdan dolayı Allah’a karşı sorumlusunuz. İslâm’a giren bir insanın vazifeleri vardır: Yukarıda söylediğimiz şahadeti söylemek, Namaz kılmak, Ramazan ayında oruç tutmak, zenginseniz zekat vermek, sağlık ve maddi durumunuz müsaitse hacca gitmektir.Ayrıca İslam Dini her zaman doğru ve dürüst olmayı gerektirir.Merhamet edene merhamet edileceğini belirtir. Emredilen ibadetler, ahlaki olgunluk kazandırır.Bunları yapmakla inşaallah iyi bir Müslüman olursunuz”, dedi.


Yasemin ismi ile Müslümanlığı seçen gelin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kelime-i şehadet getirdikten sonra kendimi çok mutlu hissediyorum. Aile olarak okumayı çok seviyoruz. Annem, Hristiyan olmasına rağmen Rusça bir Kur'an-ı Kerim aldı ve bana okumamı istedi. Bu kitapta istediğin sorulara cevap bulabiliyorsun. Kur'an-ı Kerim’in mealini okudum. Müslümanlar hakkında terörist ifadeleri kullanılıyor. Beni korkuttular ama ben nişanlımı tanıdıktan sonra Türkiye'ye gelmeye karar verdim. İnternetten ilişki kurduğum aileyi yakından tanıdım ve evliliğe karar verdim. İslam dinini seçmekle mutluluk duyuyorum", dedi.

Müftü Demirtaş Yasemin'e Kur'an-ı Kerim ve dini yayınlar hediye etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Müftülüğü, Hüseyin Demirtaş, İnna Zakharova, Rusya Federasyonu, İhtida Töreni, Müslüman, İslam, tercih, Türkiye, Evlilik, Hristiyan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"