RTÜK'ün Beykoz daireleri satılmaya başlandı

  • 0
  • 8533

RTÜK, Kartal Yuvasının fiyatını 300 bin lira düşürdü. Beykoz Kanlıca'daki villanın yeni sahibi Tekin Esen oldu.

2 milyon 492 binden satışa çıkardı. Hürriyet, ihaleyi duyurdu iki daireden biri 3 milyon 400 bin liraya, diğeri 3 milyon 750 bin liraya alıcı buldu. Devletin kasasına girecek para yüzde 8 KDV ile birlikte 8 milyon liraya yaklaştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) İstanbul Beykoz Kanlıca’daki Boğaz manzaralı iki dairesinin yeni sahibi İstanbul’un emlak zengini Tekin Esen oldu. RTÜK yetkilileri, Kartal Yuvasını birçok kez satışa çıkardıklarını ancak her seferinde düşük teklif gelmesi nedeniyle iptal ettiklerini belirttiler. Hürriyet’in haberinden sonra dokuz teklif geldiğini, fiyatın da beklentilerin üzerine çıktığını söylediler. 

RTÜK’ün 24 Ekim’de açtığı ihaleye Almanya’dan bile ilgi oldu; 16 Kasım’daki ihalede 9 teklif sahibi yarıştı. Oldukça çekişmeli geçen ihaleyi İstanbul’un kira zenginlerinden, İstiklal Caddesi’ndeki Narmanlı Han’ın da ortaklarından Tekin Esen kazandı. 178 metrekare büyüklüğündeki iki ayrı daireden birincisi 3 milyon 400 bin liraya; diğeri de 3 milyon 750 bin liraya satıldı. Böylece yüzde 8 KDV ile birlikte toplam satış tutarı 8 milyon liraya yaklaştı.

Fiyatı 300 bin lira düşürülmüştü

RTÜK, dairelerin daha önceki ihalelerini teklifleri yetersiz bularak iptal etmiş, 2014 ve 2015’teki ihalelere ise hiç teklif gelmemişti. Bunun üzerine 24 Ekim’deki duyuruda ihale başlangıç bedeli 300 bin lira düşürülmüştü.

Haber Merkezi

MİDWOOD’un mimarından Dost Beykoz’a açıklamalar
Önceki MİDWOOD’un mimarından Dost Beykoz’a açıklamalar
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz