Rizelilerden siyasi partilere ziyaret

  • Güncelleme: 20.02.2014 00:11
  • Okunma: 5938 kez
  • Yorum: 0
2011 yılında Beykoz’da faaliyete geçen Rizeliler Derneği, Başkan ve Yöneticileri CHP ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.
Rizelilerden siyasi partilere ziyaret

Haydar Çelik’in başkanlık ettiği Rizeliler heyetinde, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Kuvel, Muzaffer Kolcu ve Şevki Kazancı gibi isimler yer aldı. 

CHP’nin Kavacık’ta ki İlçe Merkezinde, BaşkanBahadır Yavuz ve bazı Meclis üyeleri tarafından karşılanan Rizeliler, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a beraberinde götürdükleri özel Rize çayı hediye ederken, Çaykur Rizespor atkısını da boynuna taktı. 

Saygıda kusur etmeyiz! 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz,“Bende bir Rizeli olarak bu ziyareti unutmayacağım bunun karşılığı da çok kısa bir zaman zarfında gelecektir” dedi. 

“STK’lar bizim göz bebeğimizdir. Biz derneklerimizi çok seviyoruz ve saygı gösteriyoruz. Sizlerin istekleri bizim için bir emirdir” ifadeleriyle sivil toplum örgütlerine yönelik hassasiyetini ortaya koyan başkan Yavuz, “ne zaman bir sıkıntınız olursa biz her zaman yanınızda ve destekçiniz oluruz” dedi. 

İlk önce Beykozluyum 

Kendileri için siyasetin ikinci planda olduğunu ve ilk planda hep dostluğu tuttuklarını söyleyen Yavuz, “seçimi kim alırsa alsın, kim gelirse gelsin biz aynı dostluklar çerçevesinde devam edeceğiz, ben nereden gelirsem geleyim ilk önce Beykozluyum sonra Rizeliyim.” ifadelerini kullandı. 

Ziyarette konuşan Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik’te, ziyaretlerin daha önceden planlandığını fakat bayramın araya girmesiyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Her iki başkanında Rizeli olması sohbete farklı bir anlam katarken, “doyduğumuz yer Beykoz, doğduğumuz yer Rize…  Amacımız siyasi kimlikleri bir tarafa bırakıp Beykoz için ne yapabiliriz üzerinde fikir birliğine varabilmektir” şeklinde konuşan Rizelilerin Başkanı, “Siyaset yapmayız, sadece derneğimiz ve Beykoz ile ilgili konuşuruz” dedi. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a İlçe Başkanlığı görevinde başarılar dileyen Haydar Çelik ve ekibi CHP’lilerle birlikte objektiflere poz verdi.

AK Parti İlçe Başkanı fahri Rizeli ilan edildi 

Beykoz Rizeliler Derneği Yöneticileri CHP İlçe Başkanlığı’na yapmış oldukları ziyaretin ardından AK Parti Beykoz İlçe binasına geçti. 

Burada İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyelerince karşılanan Rizelilerin ziyaretiCHP’nin aksine İlçe Yönetim Kurulu toplantısı olması nedeniyle kısa tutuldu. 

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’e de Rize’ye özgü hediyelerini veren Haydar Çelik, Adem Sefer’i fahri Rizeli yaptıklarını söyledi. 

Rizelilerin bu jestine, “bu ziyaretiniz ile biz zaten Rizeli olduk” ifadeleriyle karşılık verenAdem Sefer, Rizelilerin önemli insanlar olduklarını, Rizelilerinde bu önemlerini bilip ona göre davranıyor olmalarının önemlerine önem kattığını kaydetti. 

Burada gösterilecek en güzel örneğin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Adem Sefer, “mert, dürüst ve kararlılık Rizelilerin en önemli özelliklerindendir” dedi. 

Beykoz Rizeliler Derneği’nin siyasi parti ziyaretleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Saadet Partisi ile süreceği kaydedildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz