Güncel

Rizelilerden Mısır katliamına sert kınama

Rizelilerden Mısır katliamına sert kınama
2014.09.16 00:00
| | |
4057

Beykoz Rizeliler Derneği Yönetimi Mısır’daki askeri darbeyi ve sonrasında yaşanan katliamları sert bir şekilde kınadı.

Dernek Başkanı Haydar Çelik kınama mesajında Mısır'da yaşanan vahim olaylara son derece üzücü bir şekilde tanık olduklarını belirterek, Beykoz Rizeliler Derneği olarak Mısır halkının özgür iradesiyle seçilen ve göreve başlayanCumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yapılan askeri darbeyi ve Mısır halkına karşı düzenlenen saldırıları en sert ifadelerle kınadıklarını kaydetti.

Çelik şöyle konuştu, "Halkın oylarıyla, demokratik bir şekilde seçilen Cumhurbaşkanını askeri darbeyle devirenler şu gerçeği çok iyi bilmelidirler ki zorbalığın sonu dünyanın her yerinde eninde sonunda yıkım olmuştur. Mısır halkının geç de olsa kazandığı demokrasiyi geri kaybetmemesi için verdiği mücadeleyi canı gönülden desteklediğimizi kamuoyuna saygıylabelirtirken, darbelerin ülkeleri uçuruma götürdüğü gerçeğinin altını da bir daha çizmek istiyorum. Temel demokratik haklarına geri dönmek ve çocuklarına daha özgür bir Mısır bırakmak için mücadele eden Mısırlıların acısını yürekten paylaşıyoruz. Bu vesile ile ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz."

Diğer yandan Beykoz Belediyesi’nin iptal ettiği konserler kapsamında kendi derneklerinin organize ettiği konserin de iptal edildiğini ifade eden Haydar Çelik,  Beykoz Rizeliler Derneği olarak açmış olduğu stantta 15 gün süre ile kültürel manada hizmet vereceklerini dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Haydar Çelik, Katliam, Kınama, Mısır, Rizeliler, Dernek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"