Kültür

Rizeliler standında muğlama kuyruğu

Rizeliler standında muğlama kuyruğu
2014.08.04 00:00
| | |
5511

Beykoz Rizeliler Derneği Beykoz Çayır Festivali’nde kendilerine ayrılan gecede Beykozlulara adeta ziyafet çekti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Beykoz ilçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Belediye Meclis Üyelerinin katıldığı programın yemeklerini Kavacık’ta bulunan ve Rize’nin eşsiz lezzetlerini yıllardır Beykozlularla buluşturan Sisore Karadeniz Pide ve Yöresel Yemek firması hazırladı.

Beykozlulara mısır ekmeği, karalahana dolması ve muğlama ikram eden Rizeliler Derneği’nin standında adeta izdiham yaşanırken festival alanındaki dev ekranda da Rize’nin tanıtım filmi oynatıldı.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirirken “dernek olarak Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamlardan dolayı Sayın Belediye Başkanımızın festival programının konseptini değiştirmesini önemli ve yerinde bir duyarlılık olarak değerlendirdik. Bu çerçevede biz de hem Rize’mizin tanıtımına yoğunlaştık, hem de yoğun bir şekilde üye kayıtlarımıza devam ettik. Bu akşam da bize ayrılan gece olması hasebiyle festival alanını ziyaret eden insanlarımıza Rize’mize has lezzetleri tattırmak istedik. Bu isteğimizde bizlere yardımcı olan Karadeniz lezzetlerinin en önemli markalarından biri olmayı başarmış Sisore Pide’ye özellikle teşekkür etmek isterim. Bizleri kırmayarak gecemize iştirak eden Bölge Milletvekilimiz Sayın Metin Külünk’e AK Parti Beykoz İlçe Başkanımız Adem Sefer’e ve Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e de bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim”  şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Haydar Çelik, Muğlama, Rizeliler Derneği, Sisore, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"