Kültür

Rizeliler Derneğinde Yönetim değişti

Rizeliler Derneğinde Yönetim değişti
2015.02.16 00:00
| | |
5333

​Beykoz Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Olağanüstü toplantısında Haydar Çelik, yeniden Başkanlığa seçildi.

Yönetim Kurulu asil ve yedek listesinin 'yenilendiği' toplantı sonrası önemli kararlar da alındı. Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak, "Burada hemşerilerimizle bir arada olmak, paylaşımda bulunmak ve faaliyetler gerçekleştirerek, Beykozlulara sosyo-kültürel anlamda destek vermek için toplanıyoruz. Derneğimizin 'kahvehane ortamına' dönüşmesine izin ve fırsat vermemeliyiz" dedi. Başkan Haydar Çelik de kısa zaman içerisinde dernek yöneticilerinin eşleriyle birlikte bir araya geleceği bir toplantı düzenleyeceklerini vurgulayarak, "Beykozlu Rizeliler olarak bu derneğin hakkını vermeliyiz. Biz bir aileyiz ve ailelerimizle bir araya gelerek, yeni projeler üretmeliyiz" şeklinde konuştu.

‘Beykozlu Rizeliler, ilçe kültürüne zenginlik katacak…’

Karadeniz'in en güzel kentlerinden birisi olan Rize, Beykoz'da yaşayan Rizelilerce kültür ve gelenekleriyle birlikte yaşatılmaya devam ediyor. Olağanüstü toplantıda bir araya gelen Beykozlu Rizeliler, ailecek bir araya gelebilecekleri ve ilçedeki vatandaşlara da sosyal-kültürel anlamda destek verebilecekleri konularında fikri birliğine vardı. Rize'nin doğal güzelliğinin yanı sıra mert, gözüpek ve girişimci özelliklere sahip insanıyla da örnek olduğunu belirten Dernek yöneticileri, özellikle sosyo-kültürel anlamda ilçeye 'zenginlik katmak' istediklerini kaydetti. Beykoz'da bulunan tüm Rizelileri bir araya getirmeyi ve özellikle 'aile' kavramına bu toplantılarda vurgu yapmayı planlayan Beykozlu Rizeliler, ilçede yaşayan diğer bölge insanlarıyla kültür alış-verişi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Dernek yöneticileri yemekleriyle, sohbetleriyle, aile kurumunu yüceltmeye yönelik davranışlarıyla, ilçedeki vatandaşlarla paylaşım içerisine girebilmeyi amaçlıyor. Beykozlu Rizeliler Derneği ayrıca Rize ile Beykoz arasında sağlam bir köprü kurarak, hem Rizeli çocuklara Beykoz'daki yaşamı, hem de Beykoz'daki yeni nesle Rize'nin tarihini 'yerinde' gösterebilmeyi hedefliyor.

Öte yandan Beykoz Rizeliler Derneği'nin Haydar Çelik Başkanlığı'nda oluşturduğu 'Asil' ve 'yedek' listede şu isimler yer alıyor:

Yönetim Asil Liste

Yasin Yıldız

Ali Yavuz

Fuat Aytaç

Hasan Gökbudak

Enver Baltacı

Sinan Kavrak

Ahmet Yavuz

Esen Uzun Şekeroğlu

Kurtuluş Ünal

Zeki Paşalı

Özge Kuvel

Hüseyin Baltacı

Hüsnü Kolcu

İbrahim Hocaoğlu

Denetim Asil Liste

Asım Özdemir

Sedat Kuvel

Şevki Kazancı

Yönetim Yedek Liste

İbrahim Güveli

İbrahim Celen

Ercan Kosif

Nihat Mutlu

Muzaffer Kolcu

Nazım Keskin

Hüseyin Yavuz

Ender Demir

Mustafa Gemici

Recep Çelik

Ramazan Balcı

Muhammet Terzi

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Rizeliler, Haydar Çelik, Başkan, Kongre

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"