Rizeliler Beykoz’da gövde gösterisi yaptı

  • Güncelleme: 14.01.2018 16:41
  • Okunma: 11041 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Rizeliler Derneği, düzenlediği birlik-beraberlik gecesinde birçok kesimden insanı akşam yemeğinde buluşturdu.
Rizeliler Beykoz’da gövde gösterisi yaptı

Mikail Akyıldız’ın başkanlığındaki Beykoz Rizeliler Derneği, Kavacık’taki Beyaz Saray Balo ve Davet Salonu'nda düzenlediği birlik beraberlik gecesinde gövde gösterisi yaptı.

Bini aşkın davetlinin hazır bulunduğu geceye; AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Hasan Turan, eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Recep Albayrak, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Bayram Çevik, İstanbul Cami Eğitim Kültür Hizmetleri Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Rizeli vatandaş katıldı.

"umuttan ve güzelliklerden bahsettim"

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, ilçede dernek başkanı seçilene kadar STK'larla hiçbir şekilde diyalogu olmadığına işaret ederek, "Belirlediğimiz yol arkadaşlarımızla yapacağımız ilk toplantıya bu tedirginlikle gittim. Başkan olarak gittiğim ilk toplantıda arkadaşlarımıza umuttan ve birlikte yaşayacağımız güzelliklerden bahsettim. Sivil toplum kuruluşları misyonları gereği içinde bulunduğumuz topluma ve sosyal sorumluluk projelerine duyarlı olmalıdır. Geçen bir yıllık süre boyunca içinde bulunduğumuz topluma ve sorunlarına elimizden geldiğince duyarlı olmaya çalıştık" dedi.

"Beykoz'a hizmet etmeye devam edeceğiz"

"Gün geldi güller dağıttık hanım kardeşlerimize" ifadeleriyle devam eden Akyıldız, "Gün geldi engelli kardeşlerimizin önündeki engellere engel olmaya çalıştık. Ramazan ayı boyunca kardeşlerimizle birlikte iftar açtık ve spor etkinliklerine katıldık. Yola çıktığımız kardeşlerimizle biz hala buradayız ve Beykoz'a hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Akyıldız'ın ardından kürsüye gelen Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Recep Albayrak, yaptığı konuşmasında gerçekleştirilen gecenin hayırlara vesile olmasını dileyerek katılım sağlayan bütün misafirlere teşekkür etti.

Eski Milletvekili Nusret Bayraktar ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın da iyi niyet temennilerinde bulunduğu gecede son konuşmacı AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk oldu.

Külünk, burada yaptığı konuşmasında asıl amacın Rizelileri yan yana getirmek değil, ülkenin şu anda komple bir bütün olmaya ihtiyacı olduğuna değindi.

Külünk: "Bir araya getirmeye ihtiyacımız var"

Milletvekili Külünk, "Rizeliyi Rizeliyle bir araya getirdin, güzel tamam ama asıl Rizeliyi Erzurumluyla, Karslıyla, Muğlalısıyla, Sivaslıyla, Kastamonuluyla bir araya getirmeye ihtiyacımız var" dedi.

Külünk şunları söyledi:

"Dernek, Rizelilerin derdiyle dertleniyorsa..."

"Allahu Ekber dağlarında can vermiş bir milletin evlatları olarak hemşericilik kültürünün ötesinde bizim bu büyük var oluşumuza hizmet edecek Türkiye esaslı çalışmalarında adresi olması gerektiğini düşünüyorum. Gönül ister ki burada bu akşam, Rizelilik kültürü üzerine bir araya gelişimizi dünyada neler oluyor sorusunun cevabını vermek için düzenlenmiş bir toplantıyla taçlandırılsın. Beraberinde bu dernek burada attığı adımlarla Beykoz'da kaymakamlık kapısına gidecek bir tane Rizeli bırakmasın. Çünkü bu çalışmaların asli vazifesi devletin ve milletin üzerinden yük almaktır. Eğer Beykoz Rizeliler Derneği olarak, ilçedeki Rizelilerin derdiyle dertleniyorsa bu çalışma maksadına ulaşmıştır. Sevinciyle sevinçleniyorsa bu çalışma maksadına ulaşmıştır."

"Erdoğan liderliğindeki mücadeleye Rizeliler de destek verecektir"

"Salt hemşericilik duygusu artık her şeye kifayet etmiyor. Bu akşam bir teklifim daha var. Bu salonda Rizelilerle Diyarbakırlıları bir araya getirin. Rize'nin horonuyla, Diyarbakır'ın halayını burada birlikte oynattırın. Yine burada Rizelilerle Bingöllüleri bir araya getirin. Ordulusuyla, Erzurumlusuyla, Karslısıyla, Muğlalısıyla, Sivaslısıyla, Kastamonulusuyla bir araya getirin. Bu ülkenin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik duygumuzu tarihsel duruşumuz gereği gerçekleştirelim. Bu atılan adımlar son derece kıymetlidir. Bir geri çekilme döneminin ardından, inşallah yer yüzünün en güçlü on devleti olma yolunda hemşerimiz, akrabamız, dostumuz, kardeşimiz, yoldaşımız hepsiyle birlikte bu milletin önünde güçlü devlet oluşturmak için bir büyük mücadelenin lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu yolda Beykoz Rizeliler Derneği'de bu katkılarla bu mücadele omuz verecektir."

Protokol konuşmalarının ardından tulum ve canlı müziklerle eğlenceye geçildi.

Gecenin son bölümünde açık arttırmayla futbolcuların imzaladığı A Milli Takım forması satışa çıkarıldı. Milletvekili Metin Külünk'ün gerçekleştirdiği açık arttırma yine Külünk'ün teklifiyle 500 lira üzerinden açıldı.

25 bin lira gelir elde edildi

İlerleyen dakikalarda farklı bir yöntem deneyen Külünk, dernek adına misafirlerden bağış topladı.

A Milli takım forması Beykoz Rizeliler Derneği'ne hediye edilirken, yine futbolcuların imzaladığı Çaykur Rizespor forması ise Giresunlu İstanbul Milletvekili Hasan Turan'a hediye edildi.

Gecede Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Rizeliler Derneği Kurucu Başkanı Sedat Kuvel, Hasan Yavuz, Zeki Paşalı ve Abdullah Kosif gibi isimlerden 25 bin lira gelir elde edilerek, Beykoz Rizeliler Derneği'ne bağışlandı.

Yoğun programları nedeniyle geceye katılamayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve bazı milletvekilleri telgraf göndererek tebriklerini iletti.

Beykoz’da ikamet eden Sedat Peker’de, üzerinde adının yazılı olduğu çelenk göndererek Rizelileri tebrik etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz